10 internetových memů, které už vyšly z módy – G.cz
Vyhledávání

10 internetových memů, které už vyšly z módy

Pokud nevíte, co je to meme, zajděte za vnukem, ať vám to vysvětlí. A až je budete chtít použít, vraťte se, poradíme vám, které už jsou dávno out.

Václav Rybář
Václav Rybář 10.4.2014, 11:00

1. LOLcats (2007)

cheez_lolcats Pro mnohé uživatele internetu první setkání s memy moderního věku. Za vším samozřejmě stojí kočky, nejčastěji žadonící o cheezburger. Nechápete? Právě v pošahané gramatice a pošahaných výrazech koček je přece ten fór.  

2. Dramatic Chipmunk (2007)

chipmunk Dramatický svišť se na rozdíl od koček poměrně rychle přežil. Už proto, že vlastně opravdu fungoval jen s patřičně dramatickým hudebním doprovodem, který se do GIFu nebo obrázku prostě nevešel. Takže ruce pryč.  

3. O RLY? (2008)

orly Vytřeštěná sova dodnes udělá trochu parády, když chcete někoho utřít. Má nostalgickou hodnotu a nepoužívá se tak často jako profláknutý Picard. Patří do skupiny tzv. reakčních memů. Používejte střídmě, jinak si lidi vážně budou myslet, že jste objevili Ameriku.  

4. Yo Dawg (2009)

dawg Rapper Xzibit a jeho hustopřísná hláška z televizní tuningové show Pimp My Ride. Tuhle show už si nikdo nepamatuje a stejně tak v zapomnění upadá i tenhle mem. S dobrou hláškou ho můžete probudit k životu, ale v nejrůznějších generátorech je spousta mnohem zajímavějších.  

5. Keyboard Cat (2009)

keyboardcat Zas ty kočky. Tentokrát hrající na piánu. Opět to funguje líp v GIFu a i tady platí, že nejlepší fóry a bizarnosti už byly propáleny pár let dozadu, takže oprašovat tyhle kočičí kostřičky se prakticky nevyplatí.  

6. Epic Beard Man (2010)

epicbeard Inspirováno virální bitkou v autobuse, ve které vousatý bezďák deklasoval mnohem mladšího a drzejšího týpka. Už kolem toho stihl vzniknout animák, celovečerák s Danny Trejem a spousta dalších akcí, což by vám mělo napovědět, že je to opravdu old school.  

7. Pedobear (2011)

pedob Pedobear je vděčná postavička, ale nejrůznější komedianti se na ní vyřádili tak moc, že stěží přijdete s něčím novým. Platí ale totéž jako u O RLY? sovy, čas od času jeho použitím můžete šikovně zabrnkat na nostalgii.  

8. First World Problems (2011)

1stworld Tenhle mem má najeto víc než hlášky Chucka Norrise. Internetové publikum ho vidělo tisíckrát a ke konci jeho životnosti už ty hlášky fakt neměly šťávu. Obecně dneska zmiňovat problémy prvního světa zavání tím, že pocházíte spíš z toho třetího, poněkud opožděného.  

9. Ancient Aliens (2011)

alienss Tohle je trochu lokální (čti americký) mem, který v Evropě příliš nepoberete, pokud nesledujete dokumentární show Ancient Aliens, ve které tenhle magor a odborník v jedné osobě svádí drtivou většinu událostí posledních tří tisíc let na mimozemšťany. V rámci memu na ně můžete svést i další věci, ale berte na vědomí, že nebudete ani zdaleka první.  

10. Grumpy cat (2012)

grumpy Popularita koček je neutuchající, ale s Grumpy cat už to jde trochu z kopce. Existuje totiž mnoho jejích variací a nevyužívá se vždycky stejná kočka, takže hrozí, že se zrovna netrefíte do té populární. Proto byste do tohohle vlaku vůbec neměli naskakovat.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články