10 hodně divných náhod, které vás donutí se zamyslet: je něco mezi nebem a zemí? – G.cz
Vyhledávání

10 hodně divných náhod, které vás donutí se zamyslet: je něco mezi nebem a zemí?

Náhoda neexistuje, nebo se na tomto světě nic neděje náhodou? Je to jen paranoia, nebo zjevení věcí skrytých? Přečtěte a rozhodněte sami.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 3.3.2018, 09:31

Následující desítka krátkých příběhů ve vás určitě vyvolá spoustu otázek – jak vlastně funguje svět, v kterém žijeme a jemuž toužíme rozumět, aby se nám v něm žilo dobře? Jaká (ne)příjemná překvapení nám může přichystat?

1) Reinkarnace v reálu?

Enzo Ferrari, zakladatel stejnojmenné automobilky, zemřel 17. srpna roku 1988. Přesně za dva měsíce a jeden den poté se narodil turecký fotbalista Mesut Özil. Na fotkách pořízených v přibližně stejném věku obou vypadají jako dvojčata. Náhoda? Dochází ke stěhování duší? Tedy nejen jich, ale současně i vnější fyzické podoby?

2) Katastrofická předpověď

V roce 1898, čili celých čtrnáct let před zkázou Titaniku, napsal beletrista Morgan Robertson knihu s názvem Futility (Marnost). Vypráví příběh o nepotopitelné lodi, která se potopí. A jmenuje se Titan. Její jméno ale představuje pouze jednu z více podivných náhod spojujících oba příběhy – knižní a později i reálný. Obě lodě měly podobné technické charakteristiky, nedostatečnou kapacitu záchranných člunů a narazily na ledovou kru poblíž Newfoundlandu.

3) Blízcí sousedé z různých zemí i dob

Německý skladatel Georg Friedrich Händel (1685 -1759) a americký hudebník Jimi Hendrix (1942 - 1970) pocházejí sice každý z úplně jiné země i epochy, ale jinak mohli být tihle dva hudební velikáni své doby velmi blízcí sousedé – oba totiž žili jistý čas v Londýně na téměř stejné adrese na Brook Street. Händel v čísle 25, Hendrix v čísle 23.

4) Rodinná tragédie na přehradě Hoover Dam

Jeden z prvních lidí, kteří přišli při stavbě gigantické přehrady na řece Colorado o život, byl George Tierney. Stalo se tak 20. prosince 1922 při provádění topografických prací. Poslední člověk, který při stavbě přehrady zahynul, byl Patrick Tierney – Georgeův syn. A taky 20. prosince, jen o třináct (!) let později.

5) Auta, která se hledala, až se našla

V roce 1895 se v americkém státu Ohio srazila dvě auta. Dnes by to byla naprosto nezajímavá zpráva, jenomže v tehdejší době se auta ještě nevyráběla na běžících pásech a v celém Ohiu jezdila jenom dvě. Právě ta, která srazila.

Další pětici záhadných náhod najdete na následující straně...

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články