fb pixel 10 herců s obří trpělivostí, které make-up zřídil k nepoznání – G.cz
Vyhledávání

10 herců s obří trpělivostí, které make-up zřídil k nepoznání

Stráví hodiny v křesle, na plátně je nikdo neidentifikuje a na premiéře jim proto nikdo netleská. Nevděčná práce, ale bez jejich oběti a umění maskérů bychom přišli o celou řadu památných postav. Pojďme si je připomenout.

Václav Rybář
Václav Rybář 8.4.2018, 17:00

1. Robert Englund (Freddy Krueger) - 3 hodiny

Slavná hororová ikona v roláku nás v Noční můře v Elm Street děsila pěkných pár let. Nejen svými čepelemi na prstech, ale hlavně ohořelou tváří plnou děsivých kráterů. Naštěstí se povedlo maskérům vyrobit dostatečně přesvědčivou masku, ale její natahování na obličej a dodělávání jemných detailů přece jen chvilku zabralo.

2. Ron Perlman (Hellboy) - 4 hodiny

Komplet červený lak, speciální 3D tetování navrch, výrazná brada, čočky... jo a taky obrovská ruka. Rona Perlmana by pod rudou fasádou hledal málokdo a tenhle povedený make-up je jedním z důvodů, proč byli oba filmoví Hellboyové komiksoví až do morku kostí. Špičková práce!

3. Dave Bautista (Drax) - 5 hodin

Svalovec Dave Bautista musel předvést obrovskou dávku trpělivosti, když nechal partu výtvarníků, aby mu každý den pokreslili celé tělo speciálním tetováním. Zdlouhavý proces si poté zopakoval při natáčení dvojky. Tak snad byli napodruhé maskéři rychlejší.

4. Sofia Boutella (Jaylah) - 5 hodin

Tanečnice a herečka Sofia Boutella to nemá jednoduché. V jejím debutu ji připravili o nohy, když měla v Kingsmanovi místo krásných lýtek smrtonosné čepele. A ve třetím Star Treku ji proměnili v černobílou mimozemskou bojovnici. Její pozemský kukuč byste v ní hledali marně - je ukryt za výraznými čočkami a válečnými barvami. Pět hodin v křesle den co den, ale výsledek stojí za to.

5. Arnold Schwarzenegger (T-800) - 8 hodin

Arnie si nemůže stěžovat. Nejen že z něj tahle role udělala superhvězdu, ale především je v ní pořád poznat jeho pravé já. V závěrečných scénách druhého Terminátora už je však jeho zevnějšek natolik poškozený, že výroba kovových vnitřností a nejrůznějších „zranění“ zabrala celou směnu, tj. osm hodin. Arnie přišel ve tři ráno a v poledne se mohlo začít natáčet. Žádná sranda.

6. Peter Weller (Robocop) - 8 hodin

Legendární sci-fi o robopoldovi má v sobě sekvence, kdy polorobot a poločlověk Murphy sundá svou masku. A pod ní vidíme zbytky Petera Wellera. Těch scén není moc, ale Peter Weller v hlavní roli se kvůli nim musel osm hodin trápit v maskérském křesle. Finální výtvor je ale super a režisérovi Verhoevenovi se povedlo navodit ten organický pocit propojení člověka a stroje. Skvěle to funguje i po letech.

7. Jim Carrey (Grinch) - 8 hodin

Zelený padouch, který se rozhodne ukrást Vánoce, měl být jedním z velehitů. A Carreymu v hlavní roli na úspěchu tak moc záleželo, že souhlasil s extrémně náročným make-upem, který ho dennodenně upoutal do křesla na osm hodin. Dodnes na to vzpomíná jako na nejnáročnější natáčení vůbec. Ale vyplatilo se a Grinch dnes patří mezi americkou vánoční klasiku.

8. Rebecca Romijn (Mystique) - 9 hodin

I Jennifer Lawrence si jako Mystique užila dost hodin v maskérském křesle, ale její předchůdkyně Rebecca Romijn měla celotělový make-up trochu podrobnější a navíc složený z více prvků. Vystřídaly se na ní hned dvě směny maskérek. Prostetika se aplikovala na nahé tělo herečky. Kdyby na ní pracovali maskéři, určitě by to zabralo ještě déle. Protože kdo se má v takovém prostředí soustředit, že?

9. Greg Lane (olympijský běžec ve Dvou věžích) - 11 hodin

Nebohý kaskadér, který v úvodu bitvy o Helmův žleb sprintuje s pochodní, aby zapálil výbušnou směs a odpálil hradbu, má kompletní make-up, který ho mění ve zvlášť zrůdného Orka. Navíc to musel být make-up flexibilní, aby se v něm dalo běžet a nerozpadnul se. To si vyžádalo mnoho vrstev a neuvěřitelných jedenáct hodin pod trpělivýma rukama maskérů.

10. Kae Alexander (vůdce Dětí lesa z Hry o trůny) - 11 hodin

Děti lesa jsou jednou z velkých záhad seriálové Hry o trůny. Vypadají jako děti, ale děti to nejsou, což je patrné na první pohled. Herečka Kae Alexander hraje jejich velitele a má tak komplexní make-up, že si do práce musela notně přivstat. Pro takhle důležitou roli se ale člověk prostě obětuje.

A tady se podívejte na 13 seriálů, které jsme sjížděli v devadesátkách.

Podobné články

Doporučujeme

Další články