10 fází těhotenství u muže – G.cz
Vyhledávání

10 fází těhotenství u muže

Těhotenství se netýká jen žen. I muži po jejich boku to prožívají.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 28.1.2018, 14:02

Zatímco těhotenství u žen je zmapováno do nejmenších detailů, o tom, jak to prožívají muži, se toho příliš neví.

Jasné je, že muži během těhotenství procházejí několika fázemi.

1. Fáze nevědomí

Velmi oblíbená fáze těhotenství, kdy muž ještě neví, že je žena těhotná. V této fázi má muž své sny a naděje. Užívá si života a svět se zdá být velmi jednoduchým místem. Muž často bezstarostně pobíhá po rozkvetlé louce, tančí za svitu luny a u nedalekého remízku krmí kolouška přímo z ruky.

2. Fáze šoku

Žena je těhotná. Už to ví. Řekla mu to. U některých mužů se může tato fáze ještě dále dělit:

- fáze popírání – Muž odmítá přijmout pravdu a je přesvědčen o tom, že žena není těhotná.

- fáze hněv – Muž je rozhněvaný a agresivní. Napadne v afektu nějaké drobnější zvíře nebo vyleze na kostelní zvon a střílí puškou do lidí.

- fáze smlouvání – Muž se snaží přesvědčit ženu, že není těhotná. V práci nabízí kolegyním obálku s penězi, aby byly těhotné místo jeho ženy.

- fáze deprese – Zavřený ve své pracovně po tmě pouze u svíčky píše husím brkem na pergamen tklivé básně. Obarví si vlasy na černo a je hrozně emo. Po nocích si prohlíží fotky sebe samotného z minulosti, kdy ještě jeho žena nebyla těhotná a vzlyká u toho.

- fáze smíření – Muž se se situací konečně smířil. Je klidný. Nasedá do auta a odjíždí do zahraničí, odkud se již nikdy nevrátí. Je klidný a smířený. Někteří muži se dokonce rozhodnou, že se budou na výchově dítěte aktivně podílet a nikam za hranice nezdrhnou.

3. Fáze - žena je pořád nasraná a já nevím proč

Tato fáze začíná prvním trimestrem a končí několik let po porodu, potažmo nikdy. Ženy s příchodem těhotenství mívají rozhozené hormony a změny nálad jsou u nich na běžném pořádku. Muž musí být obezřetný a nedráždit hada bosou nohou.

4. Fáze - žena je pořád nasraná, ale už jsem si zvykl a je mi to jedno

Muž se otrkal a je ostříleným partnerem těhotné ženy. Nějaké její změny nálad ho vůbec nerozhodí.

5. Fáze - aktivní podílení se na přípravě na dítě

Muž byl konečně zapojen. Dostal stohy knih o dítěti a je nabádán, aby si je všechny přečetl. Jednou týdně bývá přezkoušení dosažených znalostí, které je zakončeno tím, že je žena nasraná, protože to podle ní muž nebere vážně.

V této fázi si muž vyklidí rovněž svou skříň, aby mělo miminko dostatečný prostor pro své věci. Mužovy předměty jsou ze skříně odsunuty do igelitových tašek a zapomenuty. Muž už své věci nikdy nebude potřebovat. Nyní budou už jen společné věci. A všechny budou poblité, od nudlí anebo od jiných skvrn, které mimino zařídí.

6. Fáze - žádný sex

To je poměrně individuální. Obvykle tato fáze začíná někdy ve druhém trimestru, přesně v době, kdy muž v dobré víře a úsměvem ženě oznámí, že už začíná mít solidní buben a že ty nateklé nohy jsou roztomilé. Méně obratní muži dokonce volí narážky typu: „Začínáš být jako vorvaň“ nebo „Už začínáš mít vlastní gravitační pole“.

7. Fáze - nevolnictví (též otroctví)

V této fázi je muž již jen otrokem a plní ženiny příkazy. Jeho veškerá komunikace se smrskla na věty typu: „Ano miláčku, hned to bude“ nebo „Tak miláčku, už to je. Co mám udělat dál?“

Muž již nemá vlastní vůli. Těhotná je přeci žena a ona ví nejlíp, co je pro ni a pro dítě nejlepší. Porod se již blíží.

8. Fáze - uhni a nepřekážej, nikoho tady nezajímáš

Fáze nevolnictví je zdárně zakončena fází, kdy muž nikoho nezajímá. Ano, je to porod. Nebohý malý neduživý a vyřízený otrok nyní zmateně stojí na porodním sále. Nikdo mu nevěnuje pozornost. Nikdo ho nepohladí a neřekne, že to bude dobré. Nikdo mu nedonese žádný pamlsek. Všichni skáčou kolem rodičky. Muž nikoho nezajímá. Kdyby dostal infarkt a na místě zemřel, uklízečka ho tak maximálně zamete do kouta, aby o něho nezakopávali doktoři.

Takovou podfází je ještě fáze – Ty hajzle jeden, nenávidím tě, za tohle můžeš ty. To je přesně ta fáze, kdy mu rodička během porodu šeptá v bolestech a s popraskanými žilkami v očích do uší něžná slůvka.

9. Fáze – obří prsa, ale ne pro mě

Pro muže nejsmutnější fáze. Po porodu má žena obří prsa, ale ta nejsou pro něho. Nemůže do nich s chutí zabořit obličej a dělat „brm, brm, brm...“

Doma řve pořád mimino. Nejde vůbec spát. Manželka má obří prsa, ale žádný sex nebude, tak to je ideální čas na to si to konečně ve sklepě hodit.

10. Bonusová fáze – nevolnictví

Po porodu se opět muž vrací o několik kroků zpět. Znovu se stává otrokem. Útěchou mu je však, že i žena je otrokem. Oba se nyní budou soužit v područí samolibého a sobeckého drába (dítěte), dokud nezemřou vyčerpáním anebo dokud nevypadne v osmnácti z domu.

A tady máte návod pro muže, jak absolvovat porod v deseti bodech.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu