1. Las Vegas, USA

Slavná kýčovitá replika a asi nejprofláknutější kopie francouzského originálu. Stejně na ní ale polezete, protože je odtud nádherný pohled na celou metropoli hazardu.
2. Ohio, USA

V Americe je Eiffelovek hned několik, jedna z největších je v zábavním parku Kings Island v Ohiu. Má cca sto metrů, takže se jedná o repliku v poměru 1:3, zatímco Eiffelovka ve Vegas je oproti originálu poloviční (165 metrů).
3. Shenzen, Čína

Číňané si v rámci parčíku jménem "Window to the World" (Okno do světa) postavili repliky hned několika slavných budov. A dali je hezky k sobě, takže Eiffelovka je pouhých pár desítek metrů od Vítězného oblouku.
4. Durango, Mexiko

Další celkem věrná replika, tentokrát mexická. Místní si dali práci i s podobně kýčovitým nočním nasvícením, takže iluze je dokonalá. Měřítko je však menší, mexická věž má pouhých 58 metrů.
5. Slobozia, Rumunsko

Prostě jedete po silnici, kouknete do pole a místo strašáka do zelí je tam Eiffelovka. Proč? Proč ne. Tahle rumunská pocta má něco přes padesát metrů do výšky.
6. Petřín

Tady snad není potřeba komentáře. Spolek českých turistů se prostě jednoho dne vrátil z Paříže, udělal sbírku a během čtyř měsíců postavil tuhle repliku, která se designem Eiffelovky nepokrytě inspirovala. Má na výšku přes šedesát metrů a jde o jednu z nejstarších "kopií", resp. v tomto případě opravdu spíš volných inspirací.
7. Vesnice Parizh, Rusko

Každá Paříž na světě by měla mít svou Eiffelovku! Takhle asi přemýšleli Rusové, když bylo potřeba postavit telekomunikační věž. Tak ji prostě postavili ve tvaru Eiffelovky.
8. Varna, Bulharsko

Turistická atrakce, která má pouhou desetinu výšky originálu. Přesto upoutá na dálku. Dobře vynaložené peníze.
9. Brusel, Belgie

V rámci expozice nazvané Mini-Evropa se v sídle Evropské unie vedle sebe tísní hned několik slavných architektonických výkřiků. Eiffelovka se tu tlačí na budovy britského parlamentu a Big Ben.
10. Bloemfontein, Jižní Afrika

Když máte dost železného odpadu, můžete si postavit Eiffelovku i doma na dvorku. Tahle zjevně slouží spíš jako podpěra reklamních poutáků. Tak co, který z českých sběren se do podobného projektu pustí?