10 faktů o Depeche Mode, kterými můžete na koncertě unavovat okolí

Obrázek uživatele Tomas Marny
10.02.2014, 13:21
Dnes v osm večer na vás v pražské O2 Areně vyběhnou Depešáci. Přinášíme vám přehled deseti zajímavostí, kterými můžete spolehlivě oblbovat opačné pohlaví ve frontě na kuřecí křídla nebo v kotli pod podiem. A proto hurá do O2 Areny na kasu pro lístky a pokud to necháte až na večer, tak bacha na překupníky!

1. Francouzský název

Než se potkali s Davem Gahanem, říkali si Andrew Fletcher, Martin Gore a Vince Clarke "Composition of Sound". Prý až právě Dave Gahan objevil "cool" jméno Depeche Mode, o kterém nikdo z kapely netušil, co znamená.  

2. Posedlost upíry

dm 1985-090recorder.blog.hu http://recorder.blog.hu Když Dave Gahan bydlel v Los Angeles, byl posedlý upíry. Dokonce spal v posteli ve tvaru rakve.  

3. Odpadlík Clarke

V roce 1981 opustil Depeche Mode Vince Clarke. S Andy Bellem ho tak znáte spíše ze skupiny Erasure.  

4. Lidé jsou lidé

Jednomu z největších hitů Depeche Mode je letos 30 let! Skladba People are People vyšla už v roce 1984.  

5. Gahan, nebo Cobain?

djbroadcast.net http://djbroadcast.net V roce 1994, když spáchal sebevraždu Kurt Cobain, nechal se Dave Gahan slyšet: "Moje první reakce byla vztek. Byl jsem nasraný, protože mi to připadalo, jako by mi Kurt ukradl můj vlastní nápad. Takhle v hajzlu jsem ve skutečnosti byl."  

6. Superstars

Depeche Mode dodnes prodali více než 100 000 000 desek, více než 50 jejich písní se dostalo do britské singlové hitparády a třináct jejich alb se dostalo do britské Top 10.  

7. Pod vrcholem

Nehledě na úspěchy svých desek se Depeche Mode nepodařilo s žádnou písní dosáhnout prvního místa v britské a americké singlové hitparádě.  

8. Pocta Elvisovi

Song Personal Jesus byl inspirován knihou "Elvis a já", ve které Priscilla Presley popisovala svůj vztah s králem rock 'n' rollu.  

9. Největší umělci v dějinách?

V roce 2010 se Depeche Mode umístili na 98. místě žebříčku největších umělců v dějinách hudební stanice VH1.  

10. Nesmrtelný

2013strangewaysradio.com http://strangewaysradio.com Dave Gahan má přezdívku "Kočka", a to proto, že již několikrát unikl smrti. Třeba když ho stihl infarkt při koncertu v New Orleans v roce 1993...

Komentáře

Doporučeno pro vás