10 důvodů, proč strávit léto v Zillertalu – G.cz
Vyhledávání

10 důvodů, proč strávit léto v Zillertalu

Jezdit do Alp jenom v zimě je jako souložit jen každý sudý týden.

Petr Bílek
Petr Bílek 1.8.2016, 17:12

1. Sníh a led

Na ledovci Hintertux jezdí lanovky celoročně od 8:15 do 16.30 h, celodenní permanentka stojí 42,50 eur.

2. Elektrárna na dřevo

FeuerWerk je místo, kde se spaluje dřevo za vzniku tepla, jež ohřívá páru, která roztáčí turbíny a vyrábí elektrický proud. Celou tuto přísně ekologickou výrobu elektřiny a tepla ale můžete vidět takřka na vlastní oči. Můžete vystoupat až do horní části kotle, kde si při rozhledu na okolní hory dáte štrúdl či kořalku. Všude kolem voní dřevo. A všechno je krásné, designové, bio eko a natural. Zážitek.

3. Golf v údolí

Osmnáctijamkové hřiště v Uderns s designovou klubovnou i s neméně designovým ubytováním. Hřiště otevřené v roce 2014 je výtečně udržované, mírně zvlněné s dostatkem vodních překážek, náročné a zároveň příjemné. A k tomu ty výhledy na okolní hory! Green fee na 18 jamek stojí 95 eur.

4. Měřený skluz

V akvaparku ve Fügenu je i umělá mořská vlna. Pak je tam také široká paleta bazénů, par a saun, z nichž můžete nazí vylézt na střešní terasu. Ale hlavní atrakcí je nejdelší tobogán v Rakousku, s měřením času a výsledkovou tabulí. Pokud jste aspoň trochu soutěživí, hrozí tu velký zásek.

5. Chata pro milence

Kristallhütte, to je romantika největšího kalibru. Dřevo, sklo, design, prvotřídní kuchyně, sauna, a to všechno na vrcholu sedla Ölferjoch. V létě se tam dostanete i autem po silnici „Zillertaler Höhenstraße“. Auto zaparkujte u vodní nádrže pro zasněžování. Odtud je to ještě 50 minut pěšky, při přenocování vám zavazadla odvezou. Pokud budou mít obsazeno, zkuste Wedelhütte (2350 m), jejíž součástí je i rozsáhlý vinný salon.

6. Jízda po kopcích

Údolí Zillertal nabízí 1200 km tras pro kolo, z toho celých 325 km v Zillertal Areně, kde je k dispozici 7 lanovek pro vyvezení vzhůru (otevřeno zpravidla 8.30 až 17 h). Trasy jsou opravdu všeho druhu. Díky bohaté síti silniček a napojení na průsmyk je to ráj i pro silniční cyklisty. A samozřejmě i něco pro pohodové jezdění: projet celé údolí po cyklostezce, nejlépe shora dolů.

7. Nákup v M-Preis

I v Zillertalu jsou provozovny jedinečného rakouského řetězce supermarketů M-Preis. Každý obchod je navržen jinak, prodejny sklízejí architektonické ceny. Firma byla vyhlášena též nejlepším zaměstnavatelem Tyrolska a velmi dbá na životní prostředí. Kvalitní a z velké části místní potraviny jsou samozřejmostí, stejně jako skvělý personál.

8. Voda k plavání

Mysleli jste, že jeden akvapark na údolí je dost? Ani náhodou! Vedle již zmíněného Fügenu jsou v údolí k dispozici koupací a plavecká zařízení v obcích Stumm, Zell, Hippach, Mayrhofen a Finkenberg.

​9. Sedm třitisícovek

V Zillertalu si můžete zkompletovat výživnou sérii třítisícových vrcholů: Hochfeiler (3510 m), Grösser Möseler (3478 m), Olperer (3475 m), Hochfernerspitze (3463 m), Turnerkamp (3418 m), Schrammacher (3411 m), Grosser Löffler (3376 m).

10. Hotel Theresa

Hotel pro pouhých 130 hostů, s velmi štědrým spa, poskytujícím dokonalou péči o tělo i duši. K dispozici je plavecká pětadvacítka a další venkovní i vnitřní bazény, plus vířivky s horskými výhledy. Hotel patří rodině Egger: o luxusní, zdravou a výrazně lokální kuchyni se stará Stefan Egger, diplomovaný šéfkuchař, horský vůdce, lyžařský instruktor a účastník ultramaratonů.

Ódu a recept na Kaiserschmarrn najdete ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu