fb pixel 10 důvodů, proč jsou dlouhé vlasy peklo pro každou ženu – G.cz
Vyhledávání

10 důvodů, proč jsou dlouhé vlasy peklo pro každou ženu

Zdroj: long-hair-girls.blogspot.com

Pěstovat si dlouhé háro není žádné peříčko. Drahé dámy (a i pánové), proč se s tím tak otravujete? Stačí přeci jen zajít ke kadeřníkovi a všechna ta námaha a příšerné okamžiky, které jste si při péči o ně zažily, mohou být pryč!

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 18.10.2018, 16:20

Mít dlouhé vlasy je docela peklo. A každá dívka, ať už má splývavý vodopád či jen smutný drdůlek, ví o čem je řeč.

1. Zacuchávání

Bolest, kdy kartáčem rozmotáváme zacuchané prameny, je nesnesitelná. A ony se cuchají pořád. Spánek, sex, stačí i poryv větru a během okamžiku je z toho katastrofa.

2. Jsou všude

Doslova. Máte je po celém bytě, v jídle, dlouhé vypadané prameny chytáte na šatech, tričkách, kabátech. Ani se špičkovým vysavačem se jich nezbavíte. NIKDY.

3. Živí mrtví

Při růstu vlasu se ve vlasového váčku na sebe skládají buňky a ve chvíli, kdy vylézají ze spodní vrstvy kůže, umírají. Kolem hlavy a trupu vám tedy vlaje nespočet ROKY mrtvých buněk, které dohromady drží keratinová vlákna. Je stále košer se chlubit záplavou dávno mrtvých vlasových buněk?

4. Nehody

Co zlého může potkat ženu s dlouhými vlasy? Mohou se kamkoliv zachytit - a kdo nepoznal bolest chycené hřívy v zipu bundy, nikdy dlouhé vlasy neměl. Podivně často chytnou plamenem. Velmi smradlavá pohroma. Cokoliv a kdykoliv do nich může vletět.

5. Velká spotřeba

Dlouhé vlasy vyžadují extrémní péči. Šampón, kondicionér, maska s keratinem, olej. To všechno nejlépe po několika lahvích, protože když něco dojde, jde do tuhého. A když fén zničeho nic vypoví službu? Jste v rejži. Kadeřník není taky žádná legrace - jste v tom pokaždé minimálně za litr a když jen jednou vynecháte, jde to zatraceně vidět.

6. Časová náročnost

Ženy, které si opravdu zodpovědně pečují o své mrtvé vlasové buňky, mají to trápení jako své hobby. Péče o tu hrůzu si žádá tolik času, že by se z toho mohl stát koníček. A taky je podobně finančně náročný.

7. Styling

S dlouhým hárem můžete dělat všechno... a nebo také vůbec nic. Jakmile nevíte, co s tím, jste odepsané.

8. Sexy víla v negližé

Všechny dlouhovlasé holky žijí svou fantazii o tom, že do půlky těla svlečené jsou sexy panenky, vlasy jen tak akorát přehodit přes poupata lásky a kouzlo je dokonalé. Docela to funguje. Ještě rajcovnější je pak při sexu tu dlouhou nádheru mít ÚPLNĚ všude. V puse je máte vy i partner. Je to pošušňání, předkrm před večeří. Která takto obdařená dívka nenašla svůj vlas i dole ve spodním prádle, ať se hned hlásí.

9. Nálož

Trpí celá hlava i krk. Doopravdy. Není to lehké nosit celé dny takovou tíhu. Když je svážete do ohonu, cítíte, jak se vám na krku napínají svaly. Té hrůzy se zbavíte leda nůžkami.

10. Pařáček

V létě zažíváte peklo. Potíte se, vlasy se vám lepí na záda, ramena, paří se vám krk. Je to jako v největším vedru nosit teplou šálu. Lahoda.

A tady máte několik úchylných kosmetických produktů, které si opravdu můžete pořídit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články