10 důvodů, proč jet na Wörthersee – G.cz
Vyhledávání

10 důvodů, proč jet na Wörthersee

GTI Treffen, největší sraz fanoušků Volkswagenu, se chystá jako obvykle u rakouského jezera Wörthersee. Od zítřka až do soboty tam uvidíte nejen nejlepší německý tuning na autech i na holkách, ale hlavně se dobře pobavíte.

Václav Rybář
Václav Rybář 27.5.2014, 21:00

1. GTIčka

IMG_0932 Jak už název napovídá, akce původně vznikla jako malý sraz fanoušků Volkswagenu Golf GTI. Později se přidaly i ostatní sportovní Volkswageny, následované dalšími značkami koncernu (Audi, Škoda, Seat), takže je tu opravdu hodně přeautováno. Sraz se koná ve vesničce Reifnitz na břehu jezera Wörthersee. Nemůžete to minout.  

2. Koncepty

roadster_gti Na akci se samozřejmě podílí i zmíněné automobilky, které rok co rok speciálně pro GTI Treffen připravují speciální koncepty svých aut. Škodovka letos přijede s kabrioletem na bázi Citigo, extrémním Yetim a možná i nějakým překvapením. Volkswagen představí GTI Roadster, který má 500 koní a Audi přiveze sportovní žihadlo A3 ClubSport. A bude toho samozřejmě ještě víc, protože některá esa si automobilky nechávají v rukávu.  

3. Tuning

IMG_0840 Vypiplaný, důsledný a většinou i hodně povedený tuning v podání německých garážníků i respektovaných firem je na GTI Treffen vidět na každém kroku. Tohle je srdce celého srazu – upravená auta a touha se o ně podělit se světem. Najdete je zaparkovaná po celé vesnici a některé kreace předčí i to nejlepší od samotných automobilek.  

4. Holky

img_0943 Holek je tady dost a některé jsou taky pořádně vytuněné. Ať už jde o spoře odděné návštěvnice nebo modelky na stáncích automobilek, tuningových firem nebo u stojanů se suvenýry. Každá se snaží zaujmout stejně – velkým úsměvem a ještě větším výstřihem.  

5. Monstra

IMG_1124 Kromě tradičních úprav německých vozů občas někdo do Wörthersee přiveze vyloženou zběsilost, třeba tuhle starou Audinu okapotovanou jako postapokalyptické sado-maso vozítko. I na takovou exotiku tu musíte být připraveni. Foťák raději vůbec nepouštějte z dohledu.  

6. Zbóží

IMG_0741 Spousta místních fanoušků si jede na GTI Treffen nakoupit. Tuningové firmy v rámci srazu vyhlašují nejrůznější slevy a bohatě se jim to vyplácí, protože tady je cílovka jasně daná a povzbuzená kreacemi ostatních je připravena utrácet.  

7. Vyklidnění řidiči

IMG_1004 Mnozí majitelé nádherných vozů tu stráví dlouhé desítky minut ve frontě, protože dojet na vyznačené místo, kde mohou jejich výtvory obdivovat ostatní, je opravdu zkouškou trpělivosti. Nikdo ale netroubí, ani když davy okukujících ne a ne uhnout a sluníčko paří ostošest.  

8. Pivo a wursty

IMG_0646 Nejen auty živ je člověk. Stačí vystoupat do vyšších míst vesničky a za tuningovou přehlídkou najdete stany s občerstvením. Nabízí se tu německo-rakouská klasika. Pivo, klobásy, řízky a další zdravá strava, která vás natřískne kaloriemi na tři dny dopředu.  

9. Hlasitá muzika

IMG_0981 Spousta tuningů neopomíjí ani zavazadlový prostor, kam se místo praktických věcí stěhují obří reproduktory a masivní subwoofery. Dole na výstavních plochách jsou jenom k vidění, ale když se probojujete dál, ke stanům s občerstvením, můžete na vlastní uši zkusit, jak takhle obří aparatura hraje.  

10. Suvenýry

IMG_1195 Co by to bylo za výlet, kdybyste si z něj něco neodvezli? Papírové makety slavného prvního GTI, spousta oblečení (včetně stylového spodního prádla), odznáčků, plakátů, modýlků apod. Tady si vybere každý bez ohledu na věk. Přesvědčili jsme vás? Již zítra u Wörthersee. Lístky sice nejsou levné (od 20 do 50 eur, podle toho, jestli jste dali vydělat i místním hotelům), ale děti do dvanácti let mají vstupné zdarma!
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články