10 důvodů, proč je Česko nejlepší země na světě – G.cz
Vyhledávání

10 důvodů, proč je Česko nejlepší země na světě

Češi jsou jeden z nejvíc pohodových národů světa. Nikdo nic neřeší, každý si hraje na vlastním písečku, všechno se může... Prostě geniální země pro všechny. Ostatní státy nám naši svobodomyslnost závidí, protože jen v Česku se radujeme z těchto věcí:

Jarda Sauer
Jarda Sauer 30.9.2018, 09:00

1. Pochopení pro mladší generaci a pro lidské slabosti

pullensgortw.blogspot.com Ve většině hospod vám nalijí pivo a prodají cigára, i když vám teprve usychá razítko na občance. Můžete v klidu hulit trávu na veřejnosti, pokud nevyfukujete kouř přímo policajtovi do obličeje. A ať si zdraví dobrovolně zhuntujete sebevíc, v nemocnici vás budou léčit zadarmo a se stejným nasazením jako někoho, kdo celý život běhal maratóny a živil se jen mungo klíčky.

2. Všudypřítomný alkoholismus

budejovickybudvar.cz Pivo je u nás levnější než nealko - a navíc většinou jde o pivo poměrně kvalitní. Takže jste přímo tlačeni k tomu, abyste se na svět neustále dívali růžovými brýlemi lehkého alkoholismu. Kdo by se bránil?

3. Neúcta k symbolům

aliraqi.org Symboly státu u nás nemají žádnou váhu. Klidně můžeme napsat, že prezident Zeman je vychlastaná ovarová hlava, a nikdo nám nepřijde zapálit redakci. Dokážete si představit, že by takhle psala ruská média o Putinovi? A podobné je to i s naší státní vlajkou: V pravé poledne si můžete stoupnout na Václavák, jednu českou vlajku zapálit a druhou si vytírat zadek. A dostane se vám leda tak přátelského napomenutí od strážníků, že svým konáním rušíte narkomany.

4. Kvalitní vzdělání zadarmo

fsv.cvut.cz Školství máme zadarmo. Což není tak neobvyklé, ale jen u nás je to tak, že úroveň řady státních vysokých škol je výrazně vyšší než těch soukromých a draze zaplacených. Ale zase je nutno uznat, že díky soukromým školám u nás mohou získat titul třeba i finalistky soutěží Miss.

5. Programová laxnost

geniusbeauty.com Japonské děti mají po vyučování skoro povinně desítky dalších zdokonalovacích kroužků. V Izraeli musejí všichni mladí na vojnu. Ale v Česku nikdo nikoho do ničeho nenutí. A to se později projevuje i v přístupu k práci. Zmeškáte klíčovou poradu s klientem? Odevzdáte místo požadovaného reportu lobotomický blábol? Možná vás čeká lehký pojeb, ale nedělá se z toho velký problém. Zatímco v jiných kulturách by to stačilo na vyhazov.

6. Takové to domácí sobectví

americancouncilssee.wordpress.com Neotravujeme si život ničím, z čeho by mohl mít prospěch i někdo jiný. Nejsme členy žádných užitečných spolků, neangažujeme se pro blaho komunity a samozřejmě nechodíme do kostela. Tím vším si ušetříme strašnou spoustu starostí i času!

7. Sdílení

seubertstock.photoshelter.com Všechno je všech: Chodíme si do lesa na čundry, houby a klestí. Jezdíme na kole nebo na skateboardu po chodnících. Pejskaři nechávají své psy vytvářet hrozivá lejna i v místech, kam mají psi vstup zakázán. Zkrátka idyla.

8. Protistátní odbojářství

cajm.net Můžeme klidně okrádat stát na daních, veřejně se tím chlubit a ostatní nás budou považovat za hrdiny - odbojáře. Stejně tak můžeme kašlat na placení koncesionářských poplatků nebo jezdit v MHD načerno - dokonce máme k dispozici speciální aplikace, které nás informují, kde je vysoká šance potkat se s revizorem.

9. Alternativní realita

youtube.com Televize a média obecně nás nestresují špatnými zprávami o růstu národního dluhu. Ukazují nám hluboké lidské příběhy o tom, jak paní Kocourkové z Bojanovic umrzly slepice nebo nás informují, že o víkendu bude čas vyrazit na houby. To jsou totiž věci, které běžného Čecha zajímají nejvíc.

10. Pohrdání autoritami

rferl.org Jsme rovnostářští a kašleme na autority. Nemusíme mít stažený zadek z kdejakého ouřady a když nás zastaví policisté, můžeme je seřvat a vyvěsit to na youtube. Pokud jste někdy byli třeba v některé ze zemí bývalého Sovětského svazu, tak víte, že ani jedna z těchto věcí není samozřejmostí!

Jednu nevýhodu ale Česko má: Celebritou se tu může stát každá nula.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články