10 důvodů, proč dál fandit Jeremymu Clarksonovi – G.cz
Vyhledávání

10 důvodů, proč dál fandit Jeremymu Clarksonovi

Hlavní tvář britské motoristické relace Top Gear proslula tím, že si nebere servítky. A to mu zřejmě bylo osudné - Jeremy Clarkson dostal padáka. Ale přesně takové lidi v dnešní pomatené době plné politické korektnosti potřebujeme. Koho všeho vlastně Jeremy stihl během své úspěšné kariéry naštvat?

Václav Rybář
Václav Rybář 11.3.2015, 12:10

1. Obyvatelé Německa

c7

Během testu BMW M6 Clarkson zahajloval a při hodnocení vestavěné navigace prohlásil, že ať tam zadáte cokoliv, vždycky vás bleskově dovede do Polska. To se samozřejmě Němcům nelíbilo. Clarksonovi to bylo zjevně jedno, protože fór s hajlováním zopakoval i v další epizodě.

2. Obyvatelé Mexika

c1

Prohlásil o obyvatelích Mexika, že jsou líní a lhostejní k čemukoliv, takže je klidně může pomlouvat a žádné následky mu nehrozí, protože budou líní napsat stížnost. K jeho překvapení se objevilo stížností hned několik. A padla i nějaká ta pokuta.

3. Zrakově postižení

c2

O premiéru Gordonu Brownovi prohlásil, že je pidlooký idiot ze Skotska. Je pravda, že Brown je na jedno oko slepý a pochází ze Skotska. Stížnost ovšem nepodal on, nýbrž Britská asociace zrakově postižených.

4. Zaměstnanci státní správy

c9

Prohlásil, že stávkující zaměstnanci státní správy ohrožují svou promenádou s cedulemi bezpečný chod země a že pokud se jim tak líbí na čerstvém vzduchu, měli by být vyvedeni na dvůr a zastřeleni před svými rodinami pro vlastizradu. Britská veřejnost to zjevně nevzala jako pověstný britský humor a Clarkson musel svůj bonmot uvést na pravou míru.

5. BBC

c4

I když ho britská státní televize platila víc než královsky (jeho plat šel do milionů liber), rád se do ní strefoval, třeba když musel být Top Gear odložen o hodinu kvůli sportovním přenosům a jiným neodkladným relacím, které měly často nižší rating než Clarksonův pořad. BBC to tiše tolerovala, protože je pro ni Top Gear dojnou krávou. Ostatně Clarksonův plat nebyl čerpán z peněz koncesionářů, víc než bohatě na něj stačily příjmy z merchandisingu.

6. Iniciátoři nekuřáckých kampaní

c8

Při prezentaci dýmky od Porsche si Clarkson během natáčení klidně zapálil a párkrát zabafal. Tím samozřejmě porušil hned několik nařízení týkajících se bezpečnosti práce, etického kodexu BBC a bůhví čeho ještě.

7. Černé muslimky s lesbickou orientací

c6

Další trefa do BBC a do etnicko-nábožensko-sexuálních menšin. Clarkson podotknul, že BBC až podezřele často vysílá filmy, které vyhovují výše zmíněné cílové skupině, aby tak vyvážilo produkci pro heterosexuální bílé katolíky. Stížnosti na sebe nenechaly dlouho čekat.

8. Iniciátoři kampaní proti alkoholu za volantem

c5

Při výpravě na Severní pól spolu s Jamesem Mayem vesele popíjeli gin&tonic. Clarkson se sice hájil tím, že jedou po ledové pláni, takže mimo cokoliv, co by se byť vzdáleně dalo považovat za veřejnou komunikaci, ale BBC tento záběr ve všech reprízách pro jistotu cenzurovala.

9. Fanoušci automobilu Morris Marina

c10

Clarkson v jednom pořadu označil Morris Marina (čti britský trabant) za nejhorší auto ve vesmíru a vyhodil ho do vzduchu. Členové klubu majitelů Morris Marina mu napsali rozhořčený dopis, na což Clarkson reagoval tím, že na dalšího Morrise nechtíc upustil karavan. Po dalším dopise následovalo zapálení dalšího auta a likvidace čtvrtého padajícím piánem. Clarkson si tuhle mediální přestřelku vyloženě užíval. Není divu, když se pořizovací cena ojetého Morrise pohybuje v řádech tisíců korun.

10. Kamioňáci

c3

V díle, kde si Clarkson a ostatní moderátoři Top Gearu vyzkoušeli, jaké je to řídit náklaďák, Clarkson podotkne: „Být kamioňák je makačka. To musíte pořád řadit, řadit, řadit, zavraždit prostitutku, řadit, řadit, řadit, sejmout další prostitutku. Za jeden den je to práce až až..." Odborová organizace profesionálních řidičů nákladních vozů vtip nepochopila a zřejmě nikdy neviděla českou detektivku Smrt stopařek. A tak Jeremy vyfasoval další pokutu, kterou zaplatil s úsměvem na rtech.

A TADY máte 25 věcí, které někteří říkají o Stigovi z Top Gearu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu