10 dobře maskovaných věkových rozdílů

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
19.9.2014, 18:09
Všimli jste si, že v amerických filmech hrají středoškoláky výhradně lidi na prahu třicítky? A děje se to už drahnou řádku let. Sledujte!
   

1. Radar ze seriálu MASH

mash Postavě Garyho Burghoffa mělo být čerstvě osmnáct. Herec hrál smrkáče přesvědčivě, ale už na začátku natáčení mu bylo dvaatřicet.    

2. Celé obsazení Pomády

grease John Travolta a jeho parta? Věkový průměr byl cca sedmadvacet. U holek to nebylo lepší – Olivia Newton-John byla rok od třicítky a Stockard Channing, její kamarádka s usedlým účesem, oslavila během natáčení pětatřicet.    

3. Spider-Man má být teenager

Spiderman 2 movie image Tobey Maguire Komiksovému Spideymu je na začátku příběhu pouhých sedmnáct let. V obou filmových verzích ho ale hrají o dekádu starší herci. Tobeymu Maquireovi bylo šestadvacet a Andrew Garfieldovi dokonce sedmadvacet let.    

4. Na maturiťák v šestadvaceti

carrie Sissy Spacek hraje v hororu Carrie šikanovanou středoškolačku, která se s pomocí nadpřirozených sil vypořádá se všemi nástrahami od spolužáků. Herečce bylo v době natáčení šestadvacet let.    

5. Věční studenti

dionne Středoškoláky hrají obecně o pět let starší herci, kteří už se vypořádali s akné a dalšími teenagerskými neduhy. Nic se ale nesmí přehánět. Např. Stacey Dash, která hrála kamarádku hlavní postavy v kultovní komedii Praštěná holka, byla nikoliv šestnáctiletá žába, ale dospělá žena na prahu třicítky.    

6. Daniel-sanovi táhlo na třicet

macchio Občas s posunem začnete a v průběhu série už se to jen a jen zhoršuje. Když hrál Ralph Macchio poprvé Daniela v Karate Kid, měl už oproti předloze zhruba pětiletý náskok. Další díly se natáčely relativně rychle, ale filmový čas v nich plynul pomaleji, takže ve trojce už údajně čerstvě osmnáctiletého Daniel-sana hrál třicetiletý habán.    

7. Té holčičce z Pottera je pětatřicet?!?

myrtle_ Vzpomínáte si na Ufňukanou Uršulu z Harryho Pottera? Té holce mělo být podle knihy a podle věku ostatních studentů cca patnáct. Její představitelce Shirley Henderson bylo ovšem o dvacet let víc. Magie...    

8. Hříšný tanec nebyl tak hříšný

dirty Hlavní hrdinka kultovní taneční pecky působí jako zapšklá teenagerka, nevinná dívenka, ve které probudí vášeň až tanec a Patrick Swayze. Sedmnáctiletá Baby je ale ve skutečnosti sedmadvacetiletá Jennifer Grey. Snad jsme vám nezkazili vzpomínky.    

9. Protivný, sprostý a STARÝ holky

rachle Další středoškolská pecka, ve které hrají výhradně dvacátníci. Vrcholem je pak Rachel McAdams jako velitelka Plastik, které bylo bezmála třicet. Hodně to zamaskovala blond přelivem a make-upem, ale věku prostě neutečeš.    

10. Čtyřicetiletá žena v kalhotách

yentl-4 Nejen že se Barbra Streisand v tomhle filmu převléká za muže, ve skutečnosti coby čtyřicetiletá hraje sedmnáctiletou dívkou z předlohy. To je až příliš maškar na jeden film!  

Komentáře

Doporučeno pro vás