10 děsivých věcí, které jsou vyrobeny z lidí – G.cz
Vyhledávání

10 děsivých věcí, které jsou vyrobeny z lidí

Části lidského těla se dají po smrti, ale i během života, použít na ledascos.

Jarda Sauer
Jarda Sauer 5.6.2014, 12:00

1. Knihy vázané v lidské kůži

kniha v lidske kuzi Foto: erikkwakkel.tumblr.com Zní to zvrhle, ale hlavně v 17. a 18. století to údajně byla poměrně běžná praktika. Ne tedy běžná ve smyslu "dělali to všichni", ale spíš ve smyslu "nikoho to výrazně nepobuřovalo". Dodnes se několik exponátů zachovalo a jsou k vidění v různých muzeích a knihovnách. Do kůže z ženských prsou bylo vázáno i několik knih od markýze De Sade, některé údajně měly na vazbě i viditelnou bradavku.

2. Mýdlo z lidského tuku

Mydlo z lidskeho tuku Foto: wikipicks.blogspot.cz Už za první světové války se šířily fámy, že Němci používají tuk z mrtvých těl vojáků na výrobu mýdla. Za druhé světové války se tato legenda vrátila - a dodnes spousta lidí bere jako ověřený fakt, že v koncentrácích se z mrtvol vyrábělo mýdlo nebo svíčky ve velkém. Nebylo to úplně tak, ale trocha pravdy v této legendě je. Experimentální výrobu mýdla z lidského tuku Němci opravdu zkoušeli v koncentračním táboře Stutthof. Při norimberském procesu jeden z tamních laborantů vypověděl, že ze 40 těl se dalo získat 70 až 80 kilogramů tuku, což stačilo na výrobu 25 kilo mýdla.

3. Zázračný lék z mrtvých dětí

prasek z deti Foto:dailymail.co.uk Ne, neděláme si legraci, to je prostě čínská medicína v celé své kráse. V roce 2012 zadrželi jihokorejští celníci zásilku 17 tisíc pilulek "zázračného" léku, pašovaného z Číny. Hlavní surovinou pro jeho výrobu je usušené a na prášek rozemleté maso z těl potracených a nedonošených dětí (možnosti čínského černého trhu jsou zkrátka neomezené). Prášek se smíchá s léčivými a aromatickými bylinami a výsledný produkt má údajně léčit vše od poruch erekce až po projevy stárnutí.

3. Kožené boty

boty z lidske kuze Foto: cakeheadlovesevil.wordpress.com V roce 1878 počestní občané amerického města Rawlins zlynčovali místního gaunera jménem Parrot. Mrtvé tělo posléze částečně stáhl z kůže lékař a kandidát na guvernéra John Eugene Osborne. Z kůže si nechal ušít boty a poté, co byl guvernérem zvolen, si v nich vyšel na inaugurační ples. Nevšední obuv je dodnes v muzeu v Rawlinsu vystavena.

5. Rituální nádoby z lidských lebek

nadoby z lebek Foto: odditycentral.com Tzv. kapaly jsou důležitou součástí hinduistických a buddhistických náboženských rituálů. Jde o misky, do nichž se na oltářích dává víno nebo speciální koláčky, které mají usmířit rozhněvaná božstva. Dnes se kapaly vyrábějí z mědi, ale v minulosti se používaly horní části lidských lebek. Nádherně zdobené a vyřezávané.

6. Náhrdelník z lidských kostí

sperky z lidskych kosti Foto: billericky.hubpages.com Pokud chcete, aby vám vaši nejdražší byli nablízku i poté, co se odeberou na věčnost, nikdo vám nebrání nosit na krku třeba jejich články prstů. Alespoň v některých částech USA to prý zcela legální je. Prostě radost až na kost.

7. Šperky ze zubů

sperky ze zubu Foto: vanderglas.com Přijde vám normální vsadit svou vytrženou osmičku do prstenu nebo vyrobit náušnice z mléčných zubů svých dětí? Australské zlatnici Polly van der Glas ano. Na výrobu šperků z lidských zubů se specializuje už nějaký čas a zdá se, že jí tenhle podnikatelský záměr vychází.

8. Vlasové ozdoby

sperky z vlasu Foto: neatorama.com Kerry Howley je britská studentka umění, která před časem překvapila svou kolekcí šperků z lidských vlasů, nazvanou Attraction/Aversion. "Každý z nás má své vlasy rád a je na ně pyšný. Ale jakmile přestanou být součástí našeho těla, začnou se nám hnusit. To se pokouším změnit," popsala svůj záměr. Povedlo se jí to?

9. Oblečení z vlasů

saty a podprsenka Foto: stuff.co.nz + jennidutton.com Novozélandská kadeřnice Penny Warner přemítala, co dělat s vlasy, které jí po zákaznicích zůstávají na podlaze jejího salónu. A udělala to, co by určitě napadlo každého z nás: vyrobila z nich podprsenku, jistě měkkou a pohodlnou. Konceptuální umělkyně Jenni Dutton zašla ještě dál: V kadeřnictví sbírala ustřižené vlasy půl roku a pak z nich rovnou spíchla šaty.

10. Umění z pubického ochlupení

Umeni z pubickeho ochlupeni Foto: alenakupcikova.cz Česká výtvarnice Alena Kupčíková tvoří neobvyklými technikami - a kromě jiného pracuje i s chloupky z ženského ohanbí (od roku 2009 používá i mužské a zvířecí chlupy). Chloupky přikládá a lepí na ruční papír a vytváří z nich obraz. Ten následně zalaminuje pod průhlednou fólii, aby si uchoval požadovanou podobu. Zpovzdálí budete chloupky považovat za kresbu tužkou, ale při pohledu zblízka se nespletete.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články