fb pixel 10 chlapů, co si zasportovalo v ženské kategorii – G.cz
Vyhledávání

10 chlapů, co si zasportovalo v ženské kategorii

Hláška z Policajta ze školky: "Kluci mají penis, holky zase vagínu" už není dávno pravdou. Tady si pár borců určuje pohlaví, jak se jim to hodí.

Jordanka Jirásková
Jordanka Jirásková 16.5.2014, 19:00

 

1. Caster Semenya, Jihoafrická republika

1 Semenya má výhodu, že jí prsa nezpomalují v běhu. A ačkoli jediné, co by zvenku nasvědčovalo tomu, že je ženou, je její růžové tričko, rok trvající zkoumání jejího (mužského i ženského) pohlaví nakonec stanovilo verdikt, že je ženou. Před pár dny se vdala. Se ženou.  

2. Francesca Schiavone, Itálie

2 Třiatřicetiletá profesionální tenistka Francesca Schiavone si pořád vesele pinká s holkama. Tady se totiž tenisová federace drží zpátky a na rozdíl od nenechavých fanoušků tenisu zatím zkoumání pohlaví nevyžaduje.  

3. Heinrich Ratjen, Německo

3 Tenhle borec měl asi velký smysl pro humor a několikrát nastoupil do ženské kategorie ve skoku do dálky jako žena - Dora Ratjen. Na olympiádě v roce 1936 se dokonce umístil jako čtvrtý. To, že je muž, se následně ukázalo i bez genetických testů. Zřejmě mu z krátkých šortek vylítl sportovec.  

4. Stanislaus Walasiewicz, Polsko

4 Nebo taky Stella Walsh byl(a) polskou atletkou, která získala na olympiádě v roce 1932 zlato v běhu na 100 m. Později se ale zjistilo, že si může vybrat, jestli půjde čůrat na dámy nebo na pány, je totiž hrdou majitelkou obou pohlaví. Standa nakonec v ženské kategorii skončil.  

5. Edinanci Silva, Brazilie

5 Edinaci Silva už od malička věděl, že je od každého něco. Bavilo ho judo a ve 14 podstoupil operaci pohlaví. Měl totiž pod čepicí a věděl, že větší šanci prorazit v bojovém sportu bude mít jako žena. Doma už má dvě bronzové medaile z MS a dvě zlaté z Pan American Games.  

6. a 7. Sestry Tamara a Irina Natanovny, Ukrajina

6 Tyhle poupátka z ukrajinského Charkova vynikaly ve vrhu koulí a házení diskem. Jedna z nich dokonce získala zlatou a stříbrnou medaili na olympiádě v roce 1960 v Římě a 1964 v Tokiu. Obě se raději zdejchly, když se v roce 1966 začalo s testováním sporných pohlaví u sportovců.  

8. Andreas Kriege, Německo

7 Heidi Kriege se narodila v roce 1966 v Berlíně. Ačkoli byla s koulemi v každodenním styku, pouze jimi vrhat jí nestačilo. A tak se po dosažení zlaté medaile nechala definitivně předělat na chlapa.  

9. Ewa Klobukowská, Polsko

8 Sprinterka Ewa vyrůstala jako dívka a získala zlatou medaili na olympiádě v roce 1964. O tři roky později už jí to ale tak snadno neprošlo a musela podstoupit genetický test. Ukázalo se, že je buďto unikátním případem neuvěřitelné genetické mozaiky chromozomu X a Y, anebo ji při běhu mezi nohama překážela varlata, která si nechala tajně v minulosti odstranit.  

10. Šánti Soundarajan, Indie

9 Velký zastánce Semanyaové soutěžil několikrát v běhu jako žena. Na Asijských hrách v roce 2006 dokonce vyhrál stříbrnou medaili, pak se ale zjistilo, že je to chlap a medaili musel vrátit.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články