10 celebrit účinkujících ve videohrách – G.cz
Vyhledávání

10 celebrit účinkujících ve videohrách

Kevin Spacey je hlavní záporák v novém Call of Duty a svět je z toho na větvi. Štěky velkých hvězd jsou přitom ve videohrách na denním pořádku.

Václav Rybář
Václav Rybář 5.5.2014, 15:10

1. Mark Hamill (Wing Commander III)

Luke Skywalker v době, kdy většina lidí zapomněla, že byl Lukem Skywalkerem. Chris Roberts ze své simulátorové série zkoušel udělat nové Hvězdné války, takže obsazení bylo zcela logické. Když se hry přestaly prodávat, natočil si podle nich celovečerák (už bez Hamilla), který nebyl špatný, ale komerčně to byl propadák.  

2. Ellen Page (Beyond)

Interaktivní film moderního střihu, ve kterém děláte, že hrajete, ale ve skutečnosti pouze koukáte, co se vlastně na monitoru děje. Ale když musíte koukat na Ellen Page (Juno, Počátek, X-Men: První třída), není to zas taková nuda.  

3. Vin Diesel (Wheelman)

Akční hvězda známá z Riddicka a Rychle a zběsile si zahrála hlavní roli ve variaci na Grand Theft Auto a Drivera. Nebyla to vyloženě špatná hra, ale potřebovala by trochu doladit. Na rozdíl od videoherních adaptací Riddicka, které se hodně povedly a Diesel na nich taky úzce spolupracoval.  

4. Chow Yun-Fat (Stranglehold)

John Woo chtěl dlouho natočit další film s Chow Yun-Fatem (Killer, Hard-Boiled, Lepší zítřky), ale oba nám trochu zestárli a ztrouchnivěli. Řešení? Udělat videohru, kde budou zase řádit jako zamlada. Vyšlo to tak nějak na půl, ale lepší něco než nic, ne?  

5. Ozzy Osbourne (Brütal Legend)

Tahle hra je celá poctou metalu jako takovému, takže obsahuje spoustu postaviček a lokací, které odkazují na největší pecky. V hlavní roli se objevuje metalák s ksichtem a hlasem Jacka Blacka, ale my jsme radši vybrali štěk Ozzyho Osbourna. Můžete třikrát hádat, jestli sežere netopýra.  

6.  Shaquille O´Neal (Shaq-fu)

V době své největší slávy si Shaquille vystřílel dokonce i vlastní hru. Byla to klasická rubačka, ve které běhal v basketbalovém dresu a sestřeloval nepřátele míčem. Že je to crazy? Devadesátky BYLY crazy!  

7. Tia Carrere (Daedalus Encounter)

Jeden z nejhorších interaktivních filmů své doby, ovšem s Tiou Carrere ve velmi skromných šatičkách. Díky tomu se toho prodalo tolik, že producenti málem uvažovali o pokračování.  

8. Jean Reno (Onimusha III)

Jak stříknout japonskému hitu do žil trochu toho evropského flairu? Angažujte Jeana Rena a udělejte z něj druhou hlavní postavu! Tu první zařídil Takeshi Kaneshiro, takže bylo vymalováno a Onimusha mohla zaútočit na globální trh. Reno vypadal jako amalgám svých nejkultovnějších postav a měl super bič. Kdo by odolal?  

9. Jet Li (Rise to Honor)

Prodat Jeta Li v amerických filmech se moc nedařilo, jeho videohra (která byla ve skutečnosti jen dalším filmem, který jste čas od času mohli ovládat) byla mnohem úspěšnější. Ale ani to nestačilo, takže se Jet vrátil zpátky do Číny a raději obšťastňuje publikum tam.  

10. Kevin Spacey (Call of Duty: Advanced Warfare)

Veleúspěšná série Call of Duty bude mít letos jako obvykle další pokračování. Od Modern Warfare se přešlo k Advanced Warfare a vypadá to, že za záporáka tu bude samotný prezident USA, kterého hraje... Kevin Spacey. To má příjemný kulturní přesah, protože se jeho postava až nebezpečně podobá Franku Underwoodovi z úspěšné online minisérie House of Cards, za kterou stojí mj. David Fincher. Call of Duty by se prodávala skvěle i bez Spaceyho, ale jde o hodně sympatické pomrknutí.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články