10 baráků, které někdo otočil vzhůru nohama – G.cz
Vyhledávání

10 baráků, které někdo otočil vzhůru nohama

Někdo má rád umění, někdo má rád horolezení. V podobných špeluňkách si užijete dost obojího!

Václav Rybář
Václav Rybář 17.3.2014, 12:00

1. Szymbark, Polsko

poland_boredcouple_com www.boredcouple.com Reklamní dům stavitele srubů a zároveň ukázka toho, že se komunismus povedlo dostat na lopatky. Interiér je také vzhůru nohama a mírně šejdrem, takže je z toho prý návštěvníkům docela šoufl.  

2. Putbus, Německo

putbus_pinterest www.pinterest.com Před stavbou tohoto domu malou vesničku Putbus nikdo neznal. Dnes tam kvůli téhle „volovině" ročně přijedou desítky tisíc turistů. Dobře investovaný stavební úvěr.  

3. Lille, Francie

franceee_besttop10_com www.besttop10.com Tohle je něco pro horolezce. Dům je vysoký, několikapatrový a všechno je v něm vzhůru nohama, takže dostat se do „přízemí" může být výzva.  

4. Incheon, Jižní Korea

korea_funzug_com www.funzug.com Korejci si potrpí na detaily, a tak kromě domu překlopili i auto. Dům měl prý takový úspěch, že v jeho okolí brzy vzniknou další. Představte si pole poseté zapíchnutými sedlovými střechami... nádhera.  

5. Wisconsin, USA

topsecret_hynkle_flickr www.flickr.com (hynkle) Kopie Bílého domu, dokonce i s prezidentskou limuzínou. Ne, to není kulisa z nějakého postapokalyptického trháku. Jde o uměleckou instalaci s názvem Top Secret. Co za tajemství tahle barabizna ukrývá? Budete se muset podívat dovnitř, abyste to zjistili.  

6. Magaluf, Malorka

mafaluf www.mallorca.com Extrémně kýčovitý a extrémně zvrhlý zábavní park. Zvrhlý tak moc, že je vzhůru nohama, chápete? Ano, je to trochu banální, mixuje to asi deset architektonických stylů, ale němečtí turisté na to stejně chodí koukat znovu a znovu a znovu. Jedna z největších atrakcí na Malorce.  

7. Münster-Geschinen, Švýcarsko

switzer_stad_com www.stad.com Jde jenom o neobyvatelnou skulpturu, která však do místní panenské přírody tak nádherně nezapadá, že se u ní chtě nechtě musíte zastavit.  

8. Terfens, Rakousko

trefens_decoist www.decoist.com Komplet osmipokojový dům, ve kterém jsou i ty nejmenší předměty vzhůru nohama. Včetně hraček v dětských pokojích, pečlivě přilepených ke koberci vteřinovým lepidlem.  

9. Matsumoto, Japonsko

japanese_weburbanist www.weburbanist.com Stylová kavárna nedaleko olympijského Nagana, která vám nedá nic zadarmo. I jídelní lístek tu mají zrcadlově, takže je lepší si ho vzít na záchod a číst skrz odraz. Pokud tedy vládnete řečí rozsypaného čaje.  

10. Vídeň, Rakousko

houseattack_pbase_com www.pbase.com A parádička na závěr. Tahle ozdoba na střeše vídeňského MUMOK (MUseum MOderne Kunst) je dílem Erwina Wurma, který se na divné domy specializuje. Mohli jste ji tam vidět v roce 2006 a vypadala, jako kdyby ten domek metnul na střechu muzea nějaký obr. Propásli jste to? Nevadí, ostatní domy pořád ještě vzhůru nohama stojí a Erwin určitě něco podobně postaveného na hlavu zase brzo vytvoří.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články