Parlamentní listy se bezelstně přiznaly ke krádeži: bez omluvy, prostě jako by se nic nestalo

Předseda představenstva vydavatele dezinformačního webu Jaroslav Holoubek potvrdil, že „převyprávění“ článků z jiných médií je porušením autorských práv. Kolegové novináři, do něj!

Obrázek uživatele Ivan Brezina
„Svět patří těm, co se neposerou.“

Před týdnem jsem popisoval, jak Parlamentní listy opakovaně vykrádaly moje články. Přečtěte si to ZDE, takže jen shrnu:

Dezinformační web moje texty vždy pouze opatřil úvodem ve stylu „Jak napsal novinář Brezina…“ a závěrem „…říká novinář Brezina“, a vše mezi tím mi prostě bez ptaní šlohnul. Článek zdarma byl na světě. A já jsem pak musel složitě vysvětlovat, že coby seriózní publicista s tou prokremelskou a xenofobní žumpou nemám nic společného. Už proto, že si Parlamentní listy za svou „nezávislou žurnalistku“ nechávají tajně platit od politiků, o kterých pochvalně píšou:

Když mi došla trpělivost, napsal jsem do redakce Parlamentních listů naštvaný mejl, ve kterém jsem – s citací příslušných paragrafů – zloděje vyzval k okamžitému stažení mých ukradených textů z webu. Odeslal jsem ho v 10:28 a říkal si, že zloději budou dělat mrtvého brouka. Byl jsem připraven na to „usoudit jim prdel“, protože jsem věděl, že autorský zákon je na mé straně.

V 10:31, tedy o tři minuty později, mi odepsal předseda představenstva vydavatele Parlamentních listů, Jan Holoubek:

Holoubek tedy jinými slovy bezelstně přiznává, že jeho dezinformační web moje články skutečně kradl. Kdyby to tak totiž nebylo, hádal by se, vyhrožoval nebo vyjednával. A všimněte si, že nikde není ani slovo omluvy. „Ukradli jsme, stáhneme,“ konstatuje Holoubek prostě. Je to asi stejné, jako kdyby vám zloděj vykradl byt, a kdybyste ho vypátrali, řekl by jen něco jako: „Tak tady teda máš tu svou televizi, šperky a starožitnosti zpátky, no…“

Jana Holoubka za tohle chování hanba nefackuje, stejně jako novináře třetího nálevu, kteří do Parlamentních listů píšou. Respektive „překrádají“ články svých kolegů z jiných médií.

Všechny tyhle kolegy teď vyzývám: zadejte do vyhledávače Parlamentních listů své jméno a ověřte si, jestli mezi okradenými nejste i vy. Pokud to zjistíte, udeřte na Holoubka stejně jako já. Tohle si přece nemůžeme nechat líbit. Zlodějský web systematicky ničí pověst českých novinářů jako celku…

A TADY si přečtěte, jaká je mentální úroveň typického čtenáře Parlamentních listů.

Komentáře