8 báječných receptů na lahodné koktejly z ovoce a zeleniny

Proberme se z povánoční letargie a dejte svému tělu novou šťávu.

Osobně moc nedám na "osvědčené odborníky", kteří kromě přesných horoskopů umí vykouzlit zaručeně nejzdravější jarní jídelníčky, díky kterým během jednoho týdne zmizí kila kolem vašeho pasu a vaše zdraví a vitalita bude jako za mlada.

Kouzelné hubnutí a skokové omlazení o deset let vám takto rychle neprokáže s jistotou vůbec nikdo, ovšem ti z nás, co si každý den vylepšili jídelníček šťávami z ovoce a zeleniny připouštějí, že se cítí mnohem lépe a mají více energie než dřív.

Pár kombinací se vám možná bude zdát možná podivných, ale ujišťuji vás, že za to ten chuťový experiment stojí.

1. Nejjednodušší drink: citrónová šťáva + okurka + voda

Svěží a jednoduchý. Můžete i místo citrónu použít limetku. A sladké jazýčky si do něj dávají i třtinový cukr.

2. Vodní meloun + máta (+ černá sůl)

Rozmixujte si kousek melounu s lístky máty. Vodu můžete i nemusíte přidat, je to na vás. Meloun i máta jsou skvělé na zchlazení. Jakmile máte rozmixováno, nalijte si šťávu do sklenic a přihoďte pár kostek ledu. Pro nezvyklé ochucení přidejte např. černou sůl.

3. Mango + zázvor + mrkev (+ prášek z baobabu)

Budete potřebovat cca 3 mrkve, menší kousek zázvoru a jedno mango. Zázvor a mrkev hoďte do odšťavňovače, dužinu manga si rozmixujte a smíchejte se šťávou. Na konci se ještě přidává prášek z baobabu, který má lehce nasládlou příchuť s kyselým ocáskem.

4. Borůvka + ananas + řecký jogurt + skořice + zázvor

Někteří ještě přidávají na chuť špetku kurkumy a také lněné semínko. Všechno to naházejte do mixéru a čiňte se. Můžete nápoj rozředit vodou nebo mlékem.

5. Celer + zelené jablko + kapusta + limetka + petržel + zázvor

Ultimátní zelený drink. Vše rozmixujte, šťávu z limety do drinku vymačkejte a zamíchejte. Bude to zelené, hodně zeleninové. A zatraceně zdravé.

6. Jahody + pampeliškové listy + maliny

Opět velice jednoduché, ingredience rozmixujte a můžete podávat. Viděla jsem i recepty s chilli, ale to ať zkusí raději ti odvážnější z vás.

7. Okurka + hruška + voda

Hrušky tu musí být dvojnásobek co okurky. Hoďte je do odšťavňovače a pak přidejte vodu podle vlastního uvážení. Někomu chutná i se sodovkou, i to je varianta.

8. Banán + borůvky + avocádo + mandlové mléko

Nelekněte se té tmavé barvy. Pošušňáte si. Znovu použijete mixér, možná budete muset nápoj trochu i naředit vodou.

A TADY máte 10 receptů na dobroty z bylinek.

Komentáře