Vlastenecké spory v SPD: Milovník kebabu Robert Vašíček byl vyhozen z hnutí za satirický e-mail – G.cz
Vyhledávání

Vlastenecké spory v SPD: Milovník kebabu Robert Vašíček byl vyhozen z hnutí za satirický e-mail

Zdroj: facebook.com

Vzpomínáte si na Roberta Vašíčka z SPD? Tento vlastenecký politik, který donedávna působil jako místopředseda pražské buňky, se v minulosti proslavil především svou šílenou předvolební kampaní do Evropského parlamentu. Následně se ale ukázalo, že jezdí na dovolenou do exotických zemí, kde vychvaluje muslimy, nahlíží z koránu, navštěvuje mešitu a vychutnává si halal kebab. Nyní chce tento muž vyloučit Okamuru z hnutí SPD, i když byl sám vyloučen.

Martin Miko
Martin Miko 6.4.2021, 10:00

Robert Vašíček vrací úder

„Předsednictvo SPD porušilo stanovy, když se mě pokusilo vyloučit v rozporu se stanovami za vyjádření názoru předsednictvím satirického e-mailu, ve kterém jsem udělil neexistující napomenutí místopředsedovi SPD Praha,“ popisoval dnes již bývalý regionální politik SPD Robert Vašíček situaci na svém oficiálním facebooku. V souvislosti s tím navrhuje Vašíček vyloučit z hnutí SPD Tomia Okamuru, Radima Fialu, Radovana Vícha, Jaroslava Holíka a Radka Rozvorala. Nicméně ve své pozici je moc malým pánem na to, aby dokázal „pohnout“ vlasteneckými ledy, a tak se místo toho po vyloučení z hnutí rozhodl, že začne mluvit.

Bývalý místopředseda pražské buňky byl před Velikonocemi doopravdy vyloučen, a tak se rozhodl, že poskytne velmi otevřený rozhovor pro server Neovlivní.cz. V něm například povyprávěl o tom, že v pozadí Tomiova hnutí stojí jistý podnikatel Tomáš Hrdlička, jehož někteří bývalí i současní tuzemští politici označují za takzvaného kmotra – tedy muže, který si z politiky dělá byznys a naopak. Vašíček v rozhovoru například naznačil, že se jedná o velmi schopného člověka, jenž stojí za všemi moudrými tahy SPD. Jedním z těchto „moudrých“ rozhodnutí bylo možná i vyloučení Vašíčka a dalších nepohodlných členů SPD, kteří se v hnutí vyskytovali až moc dlouho a zároveň měli povědomí o tom, jak to v Okamurově hnutí vlastně chodí.

„SPD funguje na neustálém obnovování členské základny. Nechají vás jako nováčka zdarma pracovat, lepit plakáty, bojovat za volební úspěch hnutí SPD. Jakmile uplynou dva roky v hnutí SPD, víte příliš a je načase zbavit se vás. Časem to potká všechny.“ Takto se pan Vašíček rozpovídal v rámci rozhovoru pro Neovlivní.cz. Pokud jste na tuto regionální politickou figurku zapomněli, tak se jedná o toho muže, jenž všude chodil v modrém obleku a motýlku, a svým zjevem na všechny působil jako člen TOP 09. Místo toho ale hájil vlastenecké názory v rámci své kampaně do Evropského parlamentu. Jenže nakonec někdo objevil jeho youtubový kanál, na němž sdílel videa o cestování po exotických zemích. Na videích si vychutnával halal kebab, nahlížel do koránu, navštěvoval mešity a vychvaloval muslimy. Když pravda vyšla najevo, stal se Vašíček terčem posměchu.

Vašíček v aktuálním rozhovoru zmínil i další zákulisní jména, která podle něj ovládají Okamurovu Svobodu a přímou demokracii. Mezi nimi je například i jistý Jan Čížek, jenž je známý vydáváním desítek časopisů radničního typu. Ten podle slov Vašíčka chodí po Praze a vypráví, že ovládá Okamuru. Čížek je navíc podle Vašíčka nebezpečným psychopatem bez soucitu, který zničil mnoho členů hnutí SPD.

I když byl Vašíček z SPD vyloučen, tak on sám toto vyloučení považuje podle svého FB statusu za neoprávněné. Předsednictvo SPD podle něj porušilo stanovy, které jsou v rozporu se stanovami za vyjádření názoru prostřednictvím satirického e-mailu, takže nedošlo k porušení žádných stanov. „Satira nemůže být v demokratickém hnutí důvodem k vyloučení, zvláště v zemi, která se ve světě proslavila postavou Švejka,“ popisuje ve svém vyjádření situaci Vašíček. Jenže zdá se, že předsednictvo SPD tak úplně té jeho „švejkárně“ nerozumí a na jeho humor má jasný názor. Podle Vašíčka navíc nemůže být vyloučen, protože stanovy SPD říkají, že takto lze učinit jen v rámci rozhodnutí konference, takže si na oficiální vyloučení bude muset ještě chvíli počkat.

V SPD mají očividně o zábavu postaráno, ale na druhou stranu se blíží volby do Poslanecké sněmovny, takže bude opět vtipné sledovat, koho si Tomio vybere za své kandidáty. Obzvlášť když od něj tolik „výrazných“ a zajetých tváří za poslední čtyři roky odešlo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články