fb pixel 7 věcí, které byste měli vědět předtím, než se necháte tetovat – G.cz
Vyhledávání

7 věcí, které byste měli vědět předtím, než se necháte tetovat

Zdroj: flemmingbojensen.com

Uvažujete o trvalém umění na své kůži? Víte, co to obnáší?

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 3.9.2016, 11:00

Pomalu nám končí léto, což znamená, že pokud máte v hlavě nápad, který chcete realizovat na tatérském křesle, nadešel pro vás vhodný čas. I v létě se samozřejmě spousta lidí nechává tetovat, ale hned vám vysvětlím, proč to od nich nebyl zrovna dobrý nápad.

Na zhojení tetování potřebujete nejméně dva týdny. V létě o dovolené, kdy jste nejvíce aktivní a vystavujete se slunci, to dost dobře nejde. Pokud si nedáte pozor, na slunci si můžete čerstvě potetované místo spálit a věřte, že něco tak nepříjemného nechcete zažít. S novým tetováním není ani radno lézt do vody a veřejných koupališť. Do rány po jehlách se vám totiž může dostat infekce.

Na podzim a hlavně v zimě máte mnohem větší šanci, že se vám tetování bez obtíží zahojí. Když už se tedy rozhoupete pro ten velký krok, tohle byste měli bezpodmínečně vědět, znát a brát jako samozřejmost.

1. Nebuďte zbrklí

Tetování vám opravdu zůstane na celý život. Proto si opravdu rozmyslete, co chcete na své kůži mít. Je blbost podléhat dočasným trendům, nebo se nechat překecat od kámošů. Za pár měsíců (co si budeme povídat, může to být otázka i pár dnů nebo dokonce hodin) můžete zjistit, že se vám váš motiv nelíbí už tak moc jako dřív. Rozhodnutí je na vás. A nejspíš by nemělo padnout s dvěma promile v krvi.

2. Poslechněte svého tatéra

Protože on má rozhodně víc zkušeností než vy, poslechněte si jeho názor a MLUVTE SPOLU. Ptejte se na cokoliv, co vás trápí a chcete vědět. Tatér vám může případně poradit s umístěním tetování, nebo vylepšit vaši představu. Tady moc neplatí heslo "Zákazník je pán". Pokud se nepohodnete, tatér se na vás může v klidu vykašlat. Jemu jde o to, aby vaše představa ve výsledku dopadla nejlépe, jak jen to půjde. Když osobně usoudí, že váš návrh je nereálný (nebo si vymýšlíte blbosti, které on prostě nechce realizovat), nic z toho nebude a vy si můžete hledat jiného.

3. Den předem vynechte párty

Minimálně den předtím, než se necháte tetovat, vynechte alkohol i drogy. K tatérovi nemůžete přijít s opicí. Jen mu tím znepříjemníte práci. Kvůli alkoholu v krvi budete tatérovi pod jehlou více krvácet, což celou akci dost znesnadňuje a navíc je to i dost nechutné. V případě, kdy zákazník po několika linkách krvácí jako podsvinče na jatkách, musí tatér práci přerušit a musíte si dohodnout jiný termín. A tím ho nepotěšíte. Oba dva tím ztrácíte zbytečně čas.

4. O čistotu jde především

Samozřejmě byste si měli hlídat, jestli tatér dodržuje všechny hygienické podmínky. Především by měl mít osvědčení, že prošel kosmetickým kurzem. Nikdy by na vás také neměl použít starou jehlu. Dnes jsou normálně dostupné jednorázové jehly; tatér ji před vámi může rozbalit, abyste byli v klidu. Nikdy se ale nenechte tetovat jehlou, kterou už před vámi na někom použil. Ani s ujištěním, že ji desinfikoval. To se raději seberte a rychle od něj zmizte.

5. Jsou tu zdravotní omezení

Vždy je lepší vědět všechny možnosti předem, než se pak nechat semlít následky. Pokud trpíte na alergiemi, akné, nebo kožním onemocněním, musíte se před návštěvou tatéra především poradit s dermatologem. Ten vám poradí, jestli je pro vás tetování vůbec vhodné. Jinak to může dopadnout i celkem šeredně. Vaše tělo může mít na barvy alergickou reakci.

6. Tím to všechno nekončí

Tatérova práce po posledním sezení končí, ale vaše stále pokračuje. Tetování se vám musí dobře zahojit a jestli nechcete po dvou a více týdnech navštívit salón znovu, aby vám obnovili vypadlé linky, musíte mu dát řádnou péči. Vy sice vidíte hotové umělecké dílo, ale na těle máte otevřenou ránu.

Samotný tatér vám může prodat mast, kterou byste si měli pravidelně tetování po dva týdny mazat, aby nebylo vyschlé a nepopraskaly vám strupy. Druhů mastí je celkem dost, můžete ale použít i vazelínu nebo Bepanten Plus - záleží na vašich osobních preferencích.

7. Ano, tetování bolí

Škála bolesti se liší od místa, kde si tetování chcete nechat udělat. Vpichy jehlou ale lidé obvykle spíš vnímají jako nepříjemné pálení. Není to ukrutná bolest, která by vás doháněla k pláči, jak si mnozí stále myslí. Tetování začne být obvykle bolestivější až ke konci tatérovy práce, kdy dokončuje stínování, nebo dotahuje linky přes místa, která vám už předtím několikrát jehlami projel. To už má každý nutkání se kroutit jako žížala.

Ovšem, některá místa jsou vážně nepříjemná, a pokud na nich trváte, vytrpíte si to se zaťatými zuby. Která to jsou? Čtěte ZDE.

A pokud už tetování máte, určitě "strašně zbožňujete" TYHLE debilní kecy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články