Slovník zkratek z internetových diskuzí pro nás všechny, kteří si připadáme úplně mimo. LOL!

Taky byste občas chtěli diskutovat s přáteli na Facebooku, ale brání vám v tom jazyková bariéra? Pojďme teď trochu zapracovat na tom, abyste mezi tu hipsterskou mládež zapadli i vy. 

1. LOL

Základ všeho. Když nevíte, jak reagovat na zprávu či příspěvek, napište LOL. LOLem většinou debata končí. Pokud ne, zkuste LMAO. LOL je zkratka od Laughing Out Loud/Lot Of Laughing. Jakože velmi hlasitě se směju.  

2. LMAO/LMFAO

Laughing My Ass Off/Laughing My Fucking Ass Off. Oboje v překladu znamená "podělám se smíchy". Lidé, sedící za počítačem a píšící do diskuze tuhle zkratku, vypadají obvykle takto. Meme u compu        

3. ROFL, ROTFL, ROFLMAO, ROTFLOL

Tyhle zkratky jsou pro opravdu velké smíšky. Rolling On (The) Floor Laughing, tedy "válím se smíchy po podlaze ", Rolling On The Floor Laughing My Ass Off, tedy "válím se po podlaze, až se pos podělám smíchy", a Rolling On The Floor Laughing Out Loud - "válím se po podlaze s hlasitým smíchem". Je jen na vás, pro jaké válení smíchy se rozhodnete vy.

4. OMG

Neboli Oh my God. Pro ty drsnější z vás je tu pak OMFG, tedy Oh my fucking God. Ale jako začátečníkovi by vám mělo OMG stačit. omg-eccbc87e4b5ce2fe28308fd9f2a7baf3-1478

5. OT

Off Topic. To třeba když svému synovi pod profilovou fotku napíšete, ať vám nezapomene z lékárny vyzvednout dubovou kůru na hemeroidy. Nepatří k věci.  

6. PLS

Please. Tedy prosím. Mladí dnes prosí PLSem. A Palacký se v hrobě obrací.  

7. WTF

What The Fuck. Tedy "Co to doprdele?" Distingovanější variantou je WTH, tedy What The Hell, tedy "co to sakra...?" wtf-ken_o_299974

8. YMMD

You Made My Day. Zachránil jsi mi den. Třeba, když vám profesor zapisuje do indexu výbornou. Nebo když vám šéf oznamuje zvýšení platu. YMMD.  

9. YHBT

You Have Been Trolled. Někdo si z vás utahuje. willy_wonka_yao_min_you_have_been_trolled  

10. Z5

Zpět. Česká zkratka. Jednoduchá. Praktická. Ale trochu trapná.  

11. XOXO

Polibky a objetí. X je polibek, O je objetí. Neptejte se proč, berte to jako dogma.  

12. U2

You too. Ty taky nebo tobě taky.  

13. THX

Thanks. Dík. NZ. Není zač.  

14. TWE

Ty vole v anglickém světříku.  

15. RIP/R.I.P.

Tyhle dvě zkratky je třeba rozlišovat. RIP znamená Recovery Is Possible, tedy je možné systém zálohovat, záchránit a obnovit data. Ale u R.I.P. už se toho moc zachránit nedá. Rest In Peace. Odpočívej v pokoji. R.I.P. napíšete na facebook, když umře někdo, koho jste neznali a jehož smrt máte na párku, ale tak nějak se to hodí. Vypadá to, že sledujete, co se kolem děje, a taky už jste dlouho nenapsali žádnej novej status, žejo. resized_y-u-no-meme-generator-garden-salad-y-u-no-dip-it-before-you-rip-it-6ac571  

16. SWAG

Stuff We All Get. Ikdyž úplně původně to bylo Secretly We Are Gay. Tedy "jsme homosexuálové na tajňáka" Ale SWAG v moderní terminologii by měl znamenat něco jako styl nebo způsob oblékání. Je to fuk, většina lidí, kteří tuto zkratku používá, taky neví, co znamená. Buďte jednoduše SWAG.  

17. YOLO

You Only Live Once. Žiješ jen jednou. Takové Carpe Diem pro Belieberky, dvanáctileté fanynky Justina Biebera, aby bylo jasno.

Komentáře

Doporučeno pro vás