Sandokan Kabir Bedi slaví 73. narozeniny: 8 zajímavostí o indickém herci, který hrál i v bondovce

Obrázek uživatele vaclav.roman
16.01.2019, 14:29

Sandokanománie zasáhla dětství valné většiny z nás. Na dračku šly fotografie i odznaky hlavních hrdinů. Syn Mahárádži, pirát Sandokan nás fascinoval. Dnes slaví jeho nejslavnější televizní a filmový představitel Kabir Bedi 73. narozeniny. Sandokan je jeho nejznámější role, ale zdaleka ne jediná, o čemž se můžete přesvědčit v přiložené galerii.

"Sandokan, Sandokan"

Kabir Bedi přišel na svět v indické Bombaji. Zkoušel se prosadit v Bollywoodu a podařilo se mu to. Díky jeho charismatu a exotickému vzhledu se z něho nakonec stal mezinárodně známý herec.

Velkým štěstím mu bylo, že italský spisovatel Emilio Salgari napsal v roce 1884 příběh o malajsijském bojovníkovi, který se bil za svobodu v dobách britské koloniální nadvlády. Ano, jednalo se o dobrodružství Sandokana. Když se pak v 70. letech natáčel v jihovýchodní Asii stejnojmenný šestidílný seriál, do hlavní role nebyl obsazen nikdo jiný než Bedi. Postava neohroženého piráta mu byla ušita přímo na tělo, a tak se její nálepky už nikdy nezbavil.

Sandokan se u nás svého času těšil obrovské popularitě. Ač to byla jeho životní role, ztvárnil i řadu dalších, a to nejen ve snímcích bollywoodské produkce. Objevil se například ve třinácté bondovce Chobotnička z roku 1983, kde byl protivníkem Jamese Bonda ztvárněného Rogerem Moorem.

V následující galerii jsme pro vás připravili další zajímavosti z Bediho herecké kariéry:

A na závěr si nemůžeme neodpustit znělku, která provázela naše dětství:

Zde si přečtěte 10 zajímavostí o hořkosladkých Báječných létech pod psa.


Komentáře

Doporučeno pro vás