fb pixel "S panem Hitlerem jsem ještě nemluvil, musím počkat na schůzi grémia": Jak by vypadaly 4 zásadní události naší historie, kdyby je měl řešit Jan Hamáček? – G.cz
Vyhledávání

"S panem Hitlerem jsem ještě nemluvil, musím počkat na schůzi grémia": Jak by vypadaly 4 zásadní události naší historie, kdyby je měl řešit Jan Hamáček?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

ČSSD, kdysi největší strana v zemi, která jednu dobu atakovala hranici 33 % hlasů ve volbách, se nachází na pokraji politického zapomnění. Velká část lidí z toho právem viní jejího předsedu, krále výmluv a kliček Jana Hamáčka a jeho naprostou neschopnost zaujmout jasné a pevné stanovisko. Dokážete si představit, jak by vypadaly velké události našeho národa, kdyby v čele státu stál místo někoho kompetentního právě měkký Honza?

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 26.6.2019, 13:11

1. Mnichovská dohoda, září 1938

„Já mám důvěru v naše spojence. Že má pan Chamberlain v plánu odevzdat naše pohraničí Německé říši pro nás je známá informace, ale nemohu se k tomu teď vyjádřit jen na základě vašich spekulací. Já jsem s panem Hitlerem ještě nemluvil, ani jsem mu nevolal a dneska to již dělat nebudu. Nevidím důvod, abychom vypovídali naše spojenecké smlouvy či žádali o vojenskou pomoc, jelikož momentálně máme jiné věci, které musíme dělat,a to hlavně pracovat pro lidi a naplňovat náš program.“

2. Vpád sovětských vojsk, srpen 1968

„Ano, byl jsem na to již upozorněn, ale mám nadále důvěru v projekt spolupráce mezi zeměmi Východního bloku. Já sám jsem žádné tanky ještě neviděl, dneska jsem byl celý den na úřadu vlády. My jsme jasně řekli, že platí naše závazky z Čierné nad Tisou a na dnešní schůzi předsednictva strany jsme se shodli na tom, že nevidíme důvod ke konfrontaci. Na stanovisku sociální demokracie se nic nemění. S panem Brežněvem budu pochopitelně o všem mluvit, důrazně se ho zeptám na jeho názor a uvidíme, jak se tato situace bude vyvíjet dál.“

3. Sametová revoluce, listopad 1989

„Jednali jsme se zástupci komunistické vlády a jasně jsme jim deklarovali naše požadavky. O konci vlády jedné strany jsme dnes dopoledne debatovali na schůzi užšího vedení sociální demokracie a bylo rozhodnuto, že další postup bude zvolen na mimořádném sjezdu grémia strany, který se uskuteční v nadcházejících měsících. Vyjasnili jsme si naše stanoviska a máme důvěru, že komunistická strana si své problémy vyřeší, abychom mohli nadále naplňovat náš program. Co se týče propouštění politických vězňů, tak s panem Husákem jsem dnes o tomto tématu nemluvil a vyčkal bych na to, jak se celá situace vyvine.“

4. Rozpad Československa, 1992

„My máme nadále důvěru ve federální projekt, nevidíme důvod k rozpadu země. My již máme nějaké informace, ale doposud jsme ještě nestihli tuto otázku řešit. Panu Mečiarovi jsem své osobní stanovisko řekl na začátku měsíce, ale od té doby jsme spolu o tomto tématu nemluvili. Já nemohu zaujímat žádná stanoviska, dokud nedojde ke schůzi předsednictva strany. Je pravda, že rozpad našeho státu nás zatěžuje, ale my jsme do tohoto projektu šli s tím, že chceme naplňovat náš volební program, což se nám daří.“

Závěrem přejeme panu předsedovi Hamáčkovi, aby dnešní hlasování o vyslovení nedůvěry vládě přežil ve zdraví a možná by se pro jednou mohl zachovat jako chlap a tentokrát nemusel čekat na grémium strany.

A tady si přečtěte, kterých 6 českých muzikantů šlo do otevřené spolupráce s politiky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články