Poslední den ministra Staňka: Zrušil teplickým lázním status památky a odkryl tak pravý důvod, proč ho Zeman nechtěl odvolat – G.cz
Vyhledávání

Poslední den ministra Staňka: Zrušil teplickým lázním status památky a odkryl tak pravý důvod, proč ho Zeman nechtěl odvolat

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

O ministrovi kultury Antonínu Staňkovi (ČSSD) jsme neměli valné mínění, ale na poslední chvíli se ukázalo, že opravdu umí makat. Vládní odborník na kulturu těsně před odchodem z funkce stihl vyhodit šéfa Ústřední knihovnické rady Víta Richtera a do toho ještě zbavit Hadí lázně v Teplicích statusu kulturní památky, čímž šel na ruku jednomu ze Zemanových sponzorů. Kostky do sebe začínají zapadat.

Martin Miko
Martin Miko 13.8.2019, 12:23

Špinavá práce Antonína Staňka

Poslední dny ministra Antonína Staňka ve funkci byly mnohem aktivnější než jeho celá dosavadní práce na resortu, která trvala něco málo přes rok. Staňkovi se v závěru vládní kariéry podařilo mnoho zajímavých kousků. Poslední den ve funkci například odvolal šéfa Ústřední knihovnické rady Víta Richtera, který post zastával přes 20 let. Do toho ještě stihl vydat rozhodnutí, díky kterému Hadí lázně v Teplicích už nejsou kulturní památkou, čímž pomohl jednomu z velkých sponzorů Miloše Zemana, developerovi Jaroslavu Třešňákovi. Najednou to do sebe všechno zapadá a možná tu máme jeden z důvodů vládní krize, za kterou ve skutečnosti může stát právě teplický developer a zároveň sponzor Zemanovy prezidentské kampaně.

Kdo je Jaroslav Třešňák, ptáte se? Podnikatel neměl problém s tím vytisknout letáky za více než 3 miliony korun s životním příběhem Miloše Zemana, které se následně objevily ve schránkách po celém Česku. Třešňákovy vazby na Zemana jsou nezpochybnitelné. V minulosti mu podle jeho slov prezident pomohl v rozvoji byznysu v Chorvatsku, takže je zde naprosto evidentní vzájemná spolupráce.

A není náhodou možné, že vládní krize, která trvá od května letošního roku kvůli dohadům o rezignaci Antonína Staňka, vznikla vlastně jen kvůli Třešňákovým stavebním plánů? I to je jedna z možností. Staněk byl dlouhodobě kritizován za to, že patřil mezi nejslabší ministry kultury v historii země. Když Staněk na konci května rezignoval, prezident jeho rezignaci odmítl, což bylo velmi nestandardní. Možná za tím byly Třešňákovy Hadí lázně v Teplicích, které by už několik let rád zdemoloval místo toho, aby se snažil o rekonstrukci této nyní už bývalé kulturní památky. Když to Třešňákovi na teplickém zastupitelstvu zatrhli, rozhodl se, že to zkusí na těch nejvyšších místech, což se mu (zejvně) nakonec povedlo.

Třešňák je jasnou ukázkou toho, že když něco chcete a dlouho na tom pracujete, tak se vám to nakonec podaří. I když to stojí třeba 3 miliony korun a kamarádíčkování s prezidentem, který kvůli vašemu byznysu klidně rozpoutá vládní krizi. A to se vyplatí!

Staněk si zkrátka počkal na poslední den ve funkci, aby vykonal veškerou špinavou práci, kterou nejspíš stále odkládal. A nebo byl k tomu možná někým tak dlouho přemlouván, až to nakonec udělal. Stačilo nejspíš jen dvakrát přivřít oči a podepsat pár papírů. Tak co.

A zde vás zajisté potěší Sdružení bílého heterosexuálního muže, které pořádalo vlastenecké setkání, na které přišlo víc hostů než návštěvníků.

Podobné články

Doporučujeme

Další články