fb pixel Jak zatočit s novodobými piráty? – G.cz
Vyhledávání

Jak zatočit s novodobými piráty?

Dřív je prostě pověsili do ráhnoví nebo hodili žralokům. Dnes žijeme v diktatuře politické korektnosti, takže si proti nim musíme vymýšlet nesmrtící zbraně.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 21.6.2014, 20:00

Že je to romantická minulost? Vůbec ne – piráti i dnes přepadnou stovky lodí ročně. Útočí hlavně v Rudém moři a v Indickém oceánu, ale asi nejnebezpečnější je oblast u pobřeží Somálska. Jen v roce 2011 tam došlo k 128 pirátským útokům. Problém je, že podle mezinárodních zákonů nesmějí být posádky obchodních lodí ozbrojené. Pirátům vybaveným kalašnikovy a RPG se tak námořníci v podstatě nemohou bránit. Proti snahám o obsazení lodi smějí použít jen vodní děla, sítě nebo zvukové kanóny:  

  Pokud ovšem na lodi není nainstalován nový sofistikovaný systém WatchStander. Jeho radar neustále skenuje okolí lodi a monitoruje plavidla v dosahu. Počítač vyhodnocuje jejich chování a porovnává je s nastavenými algoritmy "nebezpečnosti", kterými se vyznačují pirátské lodě a čluny. Když se cizí plavidlo přiblíží na 1500 metrů, posádka mateřské lodi dostane varování a na potenciálního "útočníka" začne blikat odstrašující stroboskop. Na 800 metrů se k němu přidá zelený laser, který je tak silný, že piráty oslepuje. Na 400 metrů WatchStander pirátskou loď zasype granáty se slzným plynem. V bezprostřední blízkosti lodi pak systém na piráty začne chrlit chemikálii, která silně dráždí nejen oči, ale i kůži:
  Ruští námořníci ale nic takového nepotřebují. Námořní právo si vykládají po svém a své námořníky vyzbrojují, případně s nimi posílají mariňáky, kteří si piráty s gustem vychutnají. Jak to vypadá, když bukanýři narazí na "tvrdou vodu"?
  Jak to vypadá, když se 38 pirátů střetne se dvěma snipery?
  Grafickou statistiku novodobých pirátských útoků najdete TADY  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články