Od Šakalích let po Bábu z ledu: 25 snímků, co mají Českého lva pro nejlepší film. Letos se k nim připojilo Všechno bude

Obrázek uživatele katerina.horakova
Aktualizováno: 23.03.2019, 22:20

23. března večer Česká filmová a televizní akademie zase jednou ocenila nejlepší filmaře uplynulého roku a jejich počiny. Pro Českého lva je letošní ročník již 26. v pořadí a nás napadlo si připomenout, jaké naše kinematografické kousky vlastně ve čtvrtstoleté historii Lvů získaly sošku v kategorii Nejlepší film...

Tak kdo letos?

O českých filmech a Českých lvech si můžete myslet ledacos. Ostatně, my si to taky myslíme. Faktem zůstává, že kromě Lvů a Cen kritiků v Česku žádné jiné filmové ceny nemáme, a tak ani jedno nelze tak úplně ignorovat, rozhodně ne, jste-li fanouškem stříbrného plátna.

Slavnostní ceremoniál k letošnímu už 26. ročníku Lvů proběhl 23. března večer a zcela ho ovládla roadmovie Všechno bude. Pojďme se ale podívat do historie a připomeňme si, mezi jaké tituly se tak roadmovie režiséra Olma Omerzu připojila. Schválně, kolik byste jích vyjmenovali z hlavy? Tak asi Kolju, skandálního Masaryka, možná Kobry a užovky Jana Prušinovského, dále ještě asi Obsluhoval jsem anglického krále, asi byste si po chvilce vzpomněli i na Musíme si pomáhat... A dál? No, netrapte se a podívejte se do galerie tady:

A tady několik zajímavostí o filmu, který v galerii výše také najdete - noirovém dobovém thrilleru Ve stínu.


Komentáře

Doporučeno pro vás