Lidovci chtěli ukázat mladou krev: ze studenta, do nějž vkládali naděje, se ale vyklubal proruský homofob

Obrázek uživatele Martin Miko
10.8.2017, 17:08

Křesťansko-demokratická politická strana KDU-ČSL již více než 5 let spolupracuje se spolkem Mladí lidovci, což je samozřejmě správné. Je rozumné, aby si politická strana vychovávala novou generaci svých přívrženců a spolupracovala s nimi. Mladí Lidovci si dávají za cíl ukotvovat hodnoty založené na evropské křesťanské morálce, na čemž není nic špatného. Špatné je, když tento spolek vyšle svého nejhloupějšího a zároveň nejnezkušenějšího člena vést rozhovor do médií.

Samozvaný politolog moc rozumu nepobral

Jak ze sebe udělat idiota na sociálních sítích? Optejte se šestnáctiletého lidovce a samozvaného politologa Tomáše Michalka, který to dokázal během necelých 25 minut v pořadu X Talk, který uvádí Luboš Xaver Veselý na serveru xtv.cz. Doufejme, že produkce pořadu X Talk neoslovila vedení spolku Mladých lidovců, aby vyslali toho nejlepšího ze svých řad k uskutečnění rozhovoru. Pokud tomu tak bylo, pak by se měli přejmenovat na Mladé okamurovce nebo Mladé zemanovce. Na druhou stranu je možné, že byl do pořadu pozván samostatně.

Mladému Michalkovi chybí především soudnost. Někdo by jeho návštěvu pořadu X Talk označil za odvahu, nicméně oproti mladým aktivistům, jakými jsou například Jakub Čech nebo Dominik Feri, působí Tomáš Michalko jako maloměstský prosťáček z jižních Čech. Vypouštět do éteru homofobní a proruské názory, a poté je neumět pádně odůvodnit, ho zařadilo mezi průměrného burana, který vyjadřuje své názory v diskuzích na portálech typu novinky.cz apod.

Lepší dětský domov než homosexuální rodiče

Vždyť oni maj registrovaný partnerství. Tak co víc by chtěli?“ reaguje mladý Michalko na festival Prague Pride. Navíc je podle něj lepší, aby dítě vyrůstalo v dětském domově, než aby ho vychovával homosexuální pár. Michalko moc rozumu pravděpodobně nepobral. Spíše bychom se měli ptát, kdo mu předává tyto předpotopní názory? Jsou to Mladí lidovci? Rodiče? Škola? To se nedozvíme – ale dozvíme se, že on sám si život v dětském domově představit neumí. Toto je jen jedna situace z celého rozhovoru, ve kterém Luboš Xaver Veselý figuruje spíše jako učitel než jako osoba, která by měla být Michalkovi rovna.

Modleme se za to, ať podobně primitivní názory nesdílí i zbytek spolku Mladí lidovci.

Každopádně samotné video řekne víc než tisíc hejtů. Najdete ho ZDE.

A ještě se podívejte, pokud vás to zatím minulo, na čerstvý důkaz toho, že se předvolební bizár se začíná rozjíždět. Superlídrem Zemanovců má být František Ringo Čech!


Komentáře