fb pixel Lidé, kteří hrají počítačovou hru The Sims, jsou vyrovnanější a šťastnější, potvrdila studie – G.cz
Vyhledávání

Lidé, kteří hrají počítačovou hru The Sims, jsou vyrovnanější a šťastnější, potvrdila studie

Ve hře The Sims se můžete stát v podstatě kýmkoliv a dělat cokoliv. Ideální únik od reality všedních dní. + DALŠÍCH -1 FOTEK

Je tomu už 18 let od doby, kdy na trh vyšla počítačová hra, která přinesla absolutně nový pohled na hraní videoher. The Sims je simulátor života, který byl během let hned několikrát rozšířen o mnoho datadisků a verzí včetně hraní online. Hra The Sims umožňuje uniknout z běžného života, což hráčům pomáhá uniknout od stresu a starostí všedních dní.

Martin Miko
Martin Miko 5.2.2018, 16:10

Hry typu The Sims podporují vaši kreativitu

První verze simulátoru života vyšla pod hlavičkou EA začátkem února roku 2000. Hra se stala okamžitě hitem a zajímavé je, že učarovala nejen muže, ale i ženy. Únik do alternativního vesmíru skrz počítačovou hru se může zdát jako něco špatného, avšak dle psychoanalytiků je to naopak. Ve srovnání s tvrdými drogami, gamblerstvím nebo alkoholismem je hraní simulátoru The Sims produktivním způsobem, jak se vymanit z okovů vlastního života. Dle psychoanalytika Stevea McKeowna ze společnosti MindFixers pomáhají tyto druhy videoher uniknout před celospolečenskými tlaky a chronickými stresy do světa, který vytváří dokonalou realitu pro vaši mysl a vy jako hlavní postava máte plnou kontrolu nad tím, co se děje.

Výhod ve virtuálním světě je samozřejmě hned několik. Vy sami si můžete vybrat, kdy se půjdete najíst, opít, souložit nebo sprchovat. Navíc můžete dělat rozhodnutí, která ve skutečném životě dělat nemůžete. Možností je na rozdíl od reality neomezeně, avšak skutečné důsledky jsou zanedbatelné, takže se jedná o skvělý způsob, jak pracovat s vaší představivostí a kreativitou.

I Mark Zuckerberg si čistí hlavu virtuální realitou

Dle psychologů je tato pozitivní forma úniku od reality velice příznivá a důležitá pro naše mozkové funkce a naši fantazii. Tyto typy her svým způsobem čistí mysl od negativních vlivů a navíc se prý jedná o prevenci před tzv. vyhořením. I samotný Mark Zuckerberg si prý „čistí“ hlavu za pomoci virtuální reality. Za pomocí sluchátek a 3D brýlí totiž skutečně vstupujeme do virtuálního světa, který už v dnešní době dokáže zmást naše smysly.

Na druhou stranu nic by se nemělo přehánět. Čím více unikáme skutečnému světu, tím více trávíme ve virtuálním světě, což by takto být samozřejmě nemělo. Každopádně psychologické studie ukázaly, že kromě hraní tohoto druhu videoher nám ke šťastnějšímu životu pomáhají i sociální vazby skrz sociální sítě. Umožňují nám totiž být v kontaktu s naší rodinou, partnerem a přáteli, což přispívá k lepší kvalitě našeho života.

Věříte, že je tato touha po úniku z reality zdravá, nebo naopak preferujete únik z reality v podobě pravidelných setkání s vašimi nejbližšími? Napište nám do komentářů.

A zde je 5 nesmyslů o bohatých lidech, kterým věří jen chudí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články