Jako Tommy Shelby musel vykouřit 3000 cigaret, byl v tom ale trik! 10 zajímavostí o Cillianu Murphym z Peaky Blinders

Pokud máte rádi seriály, zřejmě rozdýcháváte konec Hry o trůny a sledujete Černobyl. Pokud jste vyloženě fandou kvalitních příběhů na pokračování, pravděpodobně nadšeně vyhlížíte dlouho očekávanou 5. řadu Peaky Blinders, kterou letos konečně uvidíme. A představitel kultovního Tommyho fookin Shelbyho Cillian Murphy dnes slaví 43. narozeniny.

5 cigaret denně

Tolik musel během natáčení seriálu Peaky Blinders Cillian Murphy, jinak nekuřák, vykouřit. Jeho postava, birminghamský gangster Thomas Shelby, celkem vytahala asi 3 tisíce voňavých tyčinek. Jak to tvůrci udělali, že si herec nevyvinul závislost? Místa standardních cíg dostal Murphy speciální bylinná žvára, ve kterých není nic škodlivého.

Ano, role Shelbyho irského herce s osobitými rysy proslavila, ačkoliv jste ho mohli vidět třeba v Nolanově Batmanovi, Počátku nebo jako Gabčíka v koprodukčním Anthropoidu. Murphy se ale nijak netají tím, že roli protřelého kriminálníka považuje za tu vůbec nejtěžší ve svém životě, ani že vyloženě nesnáší sestřih, který se pro postavu stal typickým a v době největší slávy seriálu ho napodobovala řada příznivců pořadu. Proč tomu tak je, to se dozvíte v galerii zajímavostí o Murphym, Shelbym i Peaky Blinders samotných:

A tady si přečtěte víc o hlavních hvězdách aktuálního seriálového hitu HBO, minisérii Černobyl.


Komentáře

Doporučeno pro vás