fb pixel Jaké to je být záporákem číslo jedna? I na to jsme se ptali Miroslava Kalouska – G.cz
Vyhledávání

Jaké to je být záporákem číslo jedna? I na to jsme se ptali Miroslava Kalouska

Zdroj: G.cz

Dneska jsme zaskočili do parlamentu na rozhovor s předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalouskem. Stihl nám říct, že šedesátka není žádný věk, v čem je podle něj současná vláda vážně dobrá a jestli společně s internetem cítí nostalgii po devadesátých letech. Celý rozhovor přineseme již zítra! Nyní malá ochutnávka.

Jan Studnička
Jan Studnička 14.7.2020, 12:38

Na pokec v parlamentu

“Já na to moc rád vzpomínám, to bylo v těch reformačních letech,” směje se Miroslav Kalousek, když se ho ptám na jeho působení v dozorčí a správní radě pivovarů v první polovině devadesátek. “Ještě před privatizací měla vláda jmenovat nové představenstvo pivovarů složené ze dvou manažerů a tří státních úředníků. Pamatuji si, že jsem tenkrát šel večer z tenisu, zastavil jsem se na pivo a nad výčepem byla televize, kde právě ohlašovali nové členy představenstva. A já jsem byl s celou situací dobře obeznámen, takže jsem si říkal: ‘A jéje, který chudáci to asi odskáčou?’ a pak zaznělo moje jméno.”

S předsedou poslaneckého klubu TOP 09 jsme si ale nepovídali jenom o minulosti, ale i o budoucnosti.

“V roce 2030 nás čeká zlom, protože Husákovy děti začnou hromadně odcházet do důchodu, jaký vy jste ročník?” ptá se mě pohodlně usazen na židli. “Devadesát dva,” odpovídám nejistě. “Tak přesně vy to odnesete nejvíc,” vysvětluje. “Jedna z nejsilnějších generací se promění z plátců sociálního a zdravotního na důchodce a vaše generace to nebude mít jak zaplatit. Ne pokud nás čekají další populistické vlády, které nejsou ochotny dělat nepopulární rozhodnutí.”

Položili jsme i Miroslavu Kalouskovi i pár dotazů, které zajímaly vás a které jste nám poslali přes výzvu na našem instagramu. Mimo jiné jsme se zeptali na otázku: “Kdy nastolíte monarchii?”

“Mně se líbí systém konstituční monarchie,” přiznává předseda. “Obdivuji sociální demokraty ve Švédsku, kteří když se dostali po druhé světové válce k moci, zachovali konstituční monarchii, čímž ušetřili svůj národ trapného úkolu každých pět let vybírat prezidenta.”

Na celý rozhovor se u nás můžete těšit už zítra.

Podobné články

Doporučujeme

Další články