fb pixel Hvězdy XFN se porvali v Ústí nad Labem, hlavním trhákem však byl souboj místního Řeháka s kulturistou Grznárem – G.cz
Vyhledávání

Pátek 27. dubna 2018 patřil všem příznivcům bojových sportů. Ve Sportcentrum Sluneta se totiž konal již desátý večer v režii XFN, kde se se představilo hned několik zvučných jmen, které reprezentují stále populárnějšího MMA. V kleci se proti sobě představilo 9 dvojic, které předvedly elitní souboje profesionálních i amatérských bojovníků. Tahákem celého večera byl zápas mezi ústeckým Michalem Řehákem a známým kulturistou a youtuberem Filipem Grznárem.

Martin Miko
Martin Miko 30.4.2018, 20:17

XFN v Ústí přilákalo tisíce diváků

O akci XFN 10 se v Ústí nad Labem a širokém okolí hovořilo již několik měsíců dopředu, takže není divu, že se v ústecké hale Sluneta sjeli fanoušci bojovových sportů z celého Ústeckého kraje. Sluneta, kterou všichni známe spíše ze sportovních utkání se v poslední dubnový pátek proměnila na útočiště fanoušků a příznivců MMA, kteří chtěli vidět elitní zápasy profesionálů ve svém oboru. Bylo takřka vyprodáno. Téměř plné ochody a plno diváků na hrací ploše znamenaly skvělou atmosféru po celý večer. Uprostřed hřiště byla postavena zápasnická klec, kterou snímalo hned několik kamer. Veškeré zápasy a dění na stadionu bylo živě na obrazovce , takže nikdo z diváků nemusel mít strach, že o něco přijde.

Po 19. hodině přišlo na řadu úvodní slovo moderátora a první zápas v kategorii 66 kg. Jednalo se o amatérský zápas o délce 3x3 minuty mezi Michalem Palichukem a Matějem Vondrou, ze kterého vyšel vítězně Palachiuk. Zbylé zápasy už proběhly na úrovni profesionální, tudíž trvaly 3x5 minut. Nejprve Josef Ponikelský na konci druhého kola porazil Miroslava Koktu. Ačkoliv byl Kokta v očividné převaze, tak neunikl hbité páce od Ponikelského. Ve třetím zápase se představil David Hošek proti Ivo Zrostlíkovi, ze kterého vyšel po 53 sekundách vítězně Hošek. Souboj Patrika Šmidlika s Domagojem Buhinjakem skončil technickým knockoutem na konci prvního kola výhrou Šmidlíka.

Následoval zápas Schwarz versus Palacz, ze kterého vyšel vítězně Palacz. V kategoii do 63 kilogramů se utkali proti sobě David Kohout a Mochamed Machaev, ve kterém zvítězil na konci druhého kola Machaev.

Za rozhodně nejsledovanější zápas, který mezi diváky vzbudil spoustu emocí, můžeme rozhodně označit souboj ústeckého karatisty a kickboxera Michala Řeháka, který se utkal se známým youtuberem a kulturistou Filipem Grznárem v kategorii supertěžké váhy. Zápas skončil po necelých dvou a půl minutách vítězstvím Řeháka, který poslal Grznára několika dobrými trefami směrem k zemi. Řehák však po zápase veřejně dal Grznárovi respekt a uznal, že se nebojí žádného souboje.

Na závěr jsme se dočkali zápasů Tomáš Malík versus Marko Kisic a Dennis Poborský versus Osama El Zein, ze kterého vyšli vítězně Kisic a Zein.