fb pixel 10 nejúspěšnějších lidi, co se vykašlali na školu – G.cz
Vyhledávání

10 nejúspěšnějších lidi, co se vykašlali na školu

Jestli vám zrovna nedělají radost známky, tak tenhle žebříček vám určitě zvedne náladu.

Václav Rybář
Václav Rybář 21.10.2017, 17:00

1. Bill Gates

gates_crunchbase_com www.crunchbase.com Noviny Harvard Crimson ho nazvaly nejúspěšnějším místním odpadlíkem. Bill Gates si navzdory nedostudování vejšky nevedl špatně a stal se nejbohatším mužem na světě. Na Harvard přišel v roce 1973 a o dva roky později se na studium vykašlal, aby založil se svým kamarádem z dětství Paulem Allenem Microsoft. V roce 2007 ovšem dostal od školy čestný doktorát.

2. Steve Jobs

Legendární vizionář chodil na Reed College, kterou musel opustit z finančních důvodů po pouhém jednom semestru, protože jeho rodiče nezvládali platit školné. Z chudého chlapce se stal miliardářem: založil mj. Apple a Pixar a stal se zásadní postavou postmoderní kultury.

3. Frank Lloyd Wright

wright_mylakelibrary_com www.mylakelibrary.com Nejslavnější americký architekt strávil na University of Wisconsin-Madison pouhý rok. Dal se do učení k otci architektonického modernismu Louisi Sullivanovi v Chicagu a do školního prostředí se vrátil až tehdy, když jej sám navrhoval. Na kontě má třeba newyorské Guggenheimovo muzeum nebo světoznámý dům Vodopád (Fallingwater).

4. James Cameron

Filmový guru, režisér Titaniku a jedna z čelních postav filmové sci-fi je dalším z nedouků. Tenhle Kanaďan se přestěhoval do Kalifornie a začal tu chodit na Fullerton College, kde studoval fyziku. Dlouho tu nevydržel: vykašlal se na školu, vzal si servírku a živil se jako řidič náklaďáku. V roce 1977 ale uviděl Hvězdné války a změnil se mu život: dal se na trikařinu, pak začal psát a režírovat a nakonec se stal králem Hollywoodu a komerčně nejúspěšnějším filmovým tvůrcem vůbec.

5. Mark Zuckerberg

zucker_wikiblinks_com www.wikiblinks.com Muž, který miliardy lidí chytil do své sociální sítě a změnil vnímání soukromí ve společnosti, když založil Facebook, je dalším odpadlíkem z Harvardu. Zatímco jeho spolužáci psali dlouhé eseje o sémiotice, Mark začal myslet na to, jak se zaopatřit do budoucna. Zažehl na škole fenomén sociálních sítí, a když se začal Facebook lavinovitě šířit, Mark si sbalil svých pět švestek a zakotvil v kalifornském technologickém centru Palo Alto.

6. Tom Hanks

Forrest Gump. Apollo 13. Zachraňte vojína Ryana. Samotář v Seattlu. Láska přes internet. Oscaři, Zlaté glóby, vydělané miliardy. To není špatná bilance pro sacramentskou státní univerzitu, odkud Hanks předčasně odešel za svou hereckou, později i producentskou a režijní kariérou.

7. Harrison Ford

ford_biography_com www.biography.com Indiana Jones, nejznámější postava Harrisona Forda, byl filmovým otiskem profesora archeologie na Yale. To Harrison Ford školu ani nedostudoval: studoval sice filozofii na Rippon College, ale odešel těsně před promocí pronásledovat hereckou kariéru. Zprvu se mu však moc nedařilo, a tak se na deset let stal úspěšným truhlářem. Až v roce 1973 mu role v Americkém graffiti a později v kultovních Hvězdných válkách změnily život.

8. Lady Gaga

Popová superhvězda, která se narodila jako Stefani Joanne Angelina Germanotta, chodila na jednu z nejprestižnějších uměleckých škol na světě - Tisch School of the Arts na NYU - ale opustila ji po roce, aby se věnovala své hudební kariéře.

9. Tiger Woods

woods_csmonitor_com www.csmonitor.com Tiger Woods studoval ekonomii na prestižním Stanfordu, ale po dvou letech si zřejmě v kurzu mikroekonomie spočítal, že v jeho případě jsou náklady a výnosy na straně zeleného hřiště. Opustil tedy školní škamny a stal se jedním z nejúspěšnějších sportovních profesionálů všech dob.

10. Ted Turner

Jeden z nejznámějších byznysmanů byl vyloučen z prestižní univerzity Brown, protože ho nachytali v posteli s dívkou. Mediální magnát a vlastník zpravodajského molochu CNN však vysokoškolský diplom nikdy nepotřeboval: stal se jedním z nejbohatších mužů v Americe, vzal si hollywoodskou hvězdu a do roku 2011 byl největším soukromým pozemkovým vlastníkem v USA.

A TADY si přečtěte, jak se snadno dostat k podnikatelským zakázkám na Východě.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články