10 filmových scén, při kterých se málem umíralo – G.cz
Vyhledávání

10 filmových scén, při kterých se málem umíralo

Bijáky nás sice neustále vodí za nos, ale to ještě neznamená, že některé scény nejsou až příliš opravdové. Tady je pár příkladů.

Václav Rybář
Václav Rybář 24.3.2018, 13:58

1. Divoká řeka

riverwild

Meryl Streep měla po osmnáctihodinovém natáčení znovu sjet na raftu náročný úsek. Protestovala, že už je extrémně unavená, ale režisér trval na posledním pokusu. Skončilo to převráceným raftem a pořádně zvalchovanou hlavní hvězdou, kterou kaskadér vytáhl z vody těsně před tím, než se rozmázla o ostré kamení.

2. Dnes neumírej

halle

Halle Berry se při natáčení milostné scény s Piercem Brosnanem málem udusila. Tedy udusila kusem ovoce, abychom byli úplně doslovní. Podle pravidel filmového sexu samozřejmě muselo být přítomné ovoce (tentokrát bez šlehačky), které si naoko rozvášnění herci podávali jazykem. Jenže Halle se kus fíku vzpříčil v hrdle a kdyby Brosnan pohotově neprovedl Heimlicha, pravděpodobně by se byla udusila. Kvůli intimitě scény totiž na place nikdo jiný nebyl a kamera byla spuštěna dálkově.

3. Propast

abyss

Ed Harris měl během své podvodní scény dostatek kyslíku, takže mohl být v klidu. Tedy alespoň si to myslel. James Cameron ovšem chtěl, aby svoje dušení zahrál opravdu důkladně, a tak mu kyslík ubral, aby herec začal zmatkovat. Výsledný záběr se nakonec dostal do filmu a Cameron byl velmi spokojený.

4. Texaský masakr motorovou pilou

texasss

Při natáčení původní verze hororu ze 70. let neměli autoři příliš peněz na speciální efekty, a tak se natáčelo s opravdovou běžící motorovou pilou. Herec s ní operoval v masce, skrz kterou bylo extrémně špatně vidět, v jedné scéně při běhu za další obětí uklouznul na kravinci a běžící pila dopadla jen pár centimetrů od jeho obličeje.

5. Rocky IV

rockyiv

Finální souboj režírujícímu Stalloneovi nepřipadal dost realistický, a tak instruoval Dolpha Lundgrena, aby do něj bušil, co mu síly stačí. Namotivovaný Švéd poslechnul a trefil Slye do hrudníku takovou silou, až mu oteklo srdce a musel být na osm dní hospitalizován.

6. Evil Dead

evildead

V remaku kultovního hororu je scéna, ve které jedna z posedlých postav klečí na hrudníku bezmocné dívky a zvrací na ní nekonečné litry krve a slizu. Krev a sliz byly falešné, ale jejich množství bylo velmi reálné, pumpované pod tlakem ze skrytých hadiček. Herečka vespod se pod přívalem husté tekutiny začala dusit, ale nemohla se hýbat, ani nadechnout, takže si všichni mysleli, že to opravdu dobře hraje. O pár desítek sekund později ji zdravotníci museli rozdýchávat uměle.

7. Police Story

policestory

Jackiemu Chanovi šlo o kejhák mnohokrát. Dodnes má vzadu v lebce díru o velikosti palce, ke které přišel tak, že se pod ním podlomila větev při natáčení Božské relikvie. Ve finální scéně Police Story z roku 1985 sjel holýma rukama třicetimetrový stožár. Z obou končetin mu visely cáry spálené kůže a navíc nabral takovou rychlost, že si málem zlomil vaz. Nakonec z toho byla jen pochroumaná záda a několik týdnů v nemocnici.

8. Hodný, zlý a ošklivý

wallach

Eli Walach, který hrál Ošklivého, si koledoval během natáčení hned několikrát. Omylem vypil láhev kyseliny, kterou někdo nechal na place namísto láhve whisky. Při scéně s oběšením ho splašený kůň svázaného vláčel dva kilometry prérií a nakonec ležel pod jedoucím vlakem jen pár centimetrů od bočních schůdků, které někdo zapomněl odmontovat. Klikař.

9. Goldfinger

oddjob

Harold Sakata, japonský wrestlingový zápasník, se proslavil jako záporák Oddjob v jedné z nejslavnějších bondovek všech dob. Bond ho nakonec vyzkratuje elektrickým proudem. Scéna vypadá realisticky zejména díky odskakujícím jiskrám. Ty byly zaručeně pravé a Sakata kvůli nim utrpěl popáleniny třetího stupně. Scénu ovšem dohrál bez hnutí brvou a o svém zranění neřekl nikomu ze štábu, protože se za něj styděl.

10. O patro výš

haroldd

Legendární scéna s visícím Haroldem Lloydem dnes patří k nejčastěji publikovaným obrázkům z černobílého filmového fondu. Tahle kaskadéřina byla sice mírným podvodem, protože věž s hodinami byla ve skutečnosti na střeše vysokého činžáku, ale i tak bylo pod Lloydem asi deset metrů ničeho. Když pak po natáčení (!) testoval na figuríně, jak by dopadla, odrazila se promptně od žíněnky a přepadla přes střechu, aby se o pár vteřin později rozmlátila o betonový chodník.

A tady se podívejte na nejstrašidelnější horor posledních let.

Podobné články

Doporučujeme

Další články