Bizarní spor kvůli hromadě hnoje: Hádka sourozenců se dostala až k prezidentu Zemanovi – G.cz
Vyhledávání

Bizarní spor kvůli hromadě hnoje: Hádka sourozenců se dostala až k prezidentu Zemanovi

Zdroj: Koláž G.cz

Hrad v čele s prezidentem Milošem Zemanem bude muset vyřešit bizarní spor dvou sourozenců z jihočeské vesnice Mladé Vožice, jenž se pohádali o tři kupičky hnoje, které se objevily na pozemku jednoho ze sourozenců. Místo toho, aby hnuj společně uklidili, dohnali hádku až k přestupkovému řízení, které bude nakonec muset řešit česká hlava státu.

Martin Miko
Martin Miko 21.3.2019, 15:26

Bitva o hnůj z Mladých Vožic

Na Hradě mají o zábavu postaráno i bez afér našeho prezidenta nebo kancléře Vratislava Mynáře, o čemž nás přesvědčil bizarní případ, který pobavil celý internet. Týká se Pavla Kroneisla a jeho sesty, kteří se rozkmotřili kvůli třem kopám hnoje, které byly nalezeny na pozemku Kroneislovy sestry. Místo smíru a společného úklidu se rozhodli, že spor budou řešit v rámci přestupkového řízení. Hádku sourozenců tak začala řešit policie i krajský úřad. Je však zvláštní, že situace kvůli pár hroudám hnoje se vyhrotila až do situace, kdy Kroneisl požádal českého prezidenta o to, aby ukončil sourozenecký spor.

Je až zařážející, že pár hromad hnoje zaměstnává naše úřady, které mají určitě jiné věci na práci než řešit infantilní sourozeneckou hádku dvou dospělých lidí. Když si vemete, že tříčlenná přestupková komise se musí čtyřikrát sejít kvůli tomu, aby projednala, kdo kam hodil hnůj, a posléze tento stupidní případ měsíc řeší Policie ČR, přijde vám, že žijeme v absurdistánu. Právník Martin Nezval, který zastupuje pana Kroneisla, uvedl pro iDNES.cz, že tato kauza stála daňové poplatníky už zhruba 40 tisíc korun.

Dovolání na Hrad

Bohužel ani po prošetření přestupkovou komisí a policií spor nekončí, a tak se pan Kroinesl rozhodl, že podá žádost k prezidentu Zemanovi, který má podle zákona možnost nařídit, aby se přestupkové řízení nezahajovalo. Prezident má tedy moc ukončit zbytečný spor o hnoji, který daňové poplatníky stál už několik desítek tisíc korun, které mohly být využity mnohem lepším způsobem. Někdo za ně mohl postavit dětské pískoviště nebo za ně nějaké české město mohlo uspořádat menší hudební koncert na náměstí. Místo toho bylo z těchto peněz zaplaceno zbytečné byrokratické kolečko kvůli zbytečnostem.

Žádost prý dorazila na Hrad a odesílateli brzy přijde odpověď. Otázkou je, jak se k celé situaci Zeman postaví. Podle některých názorů prý prezident zrušit jednotlivý přestupek nemůže, ale jiní si pro změnu myslí, že se jedná o druh milosti, takže by to neměl být problém.

Každopádně by měl být tento případ zaznamenán do útrob českého práva jako odrazující příklad naší byrokracie, která je naprosto nesmyslná a stojí spoustu peněz, které by se hodily jinde. Zbytečné spory vedou ke zbytečným hádkám a stojí všechny šílené peníze. Stojí nám to za to?

A zde jsou geniální citáty od naší oblíbené Haliny Pawlowské.

Podobné články

Doporučujeme

Další články