9 způsobů, jak si dnes uvařit ještě lahodnější kafe – G.cz
Vyhledávání

9 způsobů, jak si dnes uvařit ještě lahodnější kafe

Všechny věci se dají jednoduše vylepšit, pokud znáte ty správné fígle a triky. To se týká i takové běžné a všední věci, jako je káva. Nepotřebujete k tomu žádný hi-tech stroj, ale obyčejnou a generacemi prověřenou džezvu. Mnohdy ani tu ne, stačí věci na přípravu klasického českého turka.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 12.5.2018, 12:16

1. Smíchejte lžičku nejlépe třtinového cukru (protože ten sám o sobě chutná jemně ‚rumově‘) a lžičku mleté kávy. Promíchejte a zahřejte. Čerstvě zkaramelizovaný třtinový cukr dodá kávě jedinečnou vůni a chuť.

2. Aby vám v kafi neplavala rozemletá zrníčka, dejte do čerstvě uvařené kávy lžičku studené vody a počkejte tak půl minuty. Všechen lógr klesne ke dnu.

3. Může být něco lepšího než šálek ledové kávy, když je zrovna venku šílené vedro? Jenže házením ledu do kafe jeho chuť zkazíte. Naštěstí si můžete snadno vyrobit ledové kávové kostky. Uvařte pár šálků kávy a podle sebe je doslaďte. A rovnou nalijte do ledových tvořítek, nečekejte, až káva vychladne, protože jak i vědci potvrdili, teplé tekutiny mrznou rychleji. Pak už jen stačí hodit si pár těchto kávových kostek do sklenice mléka.

4. Kafe a koření, u nás možná neobvyklá, ale v domovině kávy oblíbená věc. Povařte kávu se špetkou kardamonu, zázvoru a muškátového oříšku (nebo se skořicovou kůrou)... a uvidíte, s jakou chutí si ji vypijete.

5. Když si dáte do kávy špetičku soli, zesílí se tím příjemně vůně a zjemní její chuť.

6. Káva nemusí sloužit jen jako nápoj, nýbrž i jako potrava – třeba ve formě kávové zmrzliny. Jednoduchý recept na kávovou a další tři lahodné domácí zmrzliny najdete ZDE.

7. Chcete si vychutnat sametově jemnou a chuťově bohatou kávu? Přidejte do ní při vaření půl lžičky másla.

8. Kávu bez kofeinu si můžete snadno připravit i sami doma. Stačí, když ji povaříte s někoika kardamomovými semínky – látky v nich obsažené kofein ničí (a navíc dodají kávě exoticky kořeněnou chuť, viz bod. 4).

9. Nejlepší aroma a chuť se dá z mleté kávy ‚vytáhnout‘, pokud ji před vařením cca půl minuty nasucho zahříváte.

A tady se ejště podívejte na kávu s vejcem a dalších 6 neobvyklých, ale lahodných úprav kávy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články