fb pixel 8 malých vítězství, která vám zlepší den – G.cz
Vyhledávání

8 malých vítězství, která vám zlepší den

Život není o těch velikých věcech. Život se převážně skládá z každodenních maličkostí. Jsou to každodenní malé prohry i výhry.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 13.2.2017, 18:09

Jsou události, které nám večer před spaním vyvstanou na mysl a my si můžeme říct, že ten den byl vlastně fajn. A nemusí se jednat o nic zásadního.

1. Ranní stolice

Hned na startu dne se řádně a pohodově vyprázdnit, no, kdo to má? Není to žádný životní výkon ani nic, čím byste se chlubili, ale po třídenní zácpě může toto vaše ranní vítězství hned zkraje vylepšit celý váš den.

2. Nemusíte škrabat auto

Venku je zima, mrzne a všude je led a sníh. Přijdete ráno k autu a nemůžete uvěřit svým očím. Nejen, že není zasněžené, ale rovněž není pokryté nánosem jinovatky či námrazy. Můžete v klidu nasednout a vyrazit. To jednoho vždycky potěší.

3. Do auta vašeho otravného souseda na parkovišti někdo narazil

Anebo mu ho někdo obešel s korunou. Nebo mu propíchl pneumatiky. Ten kretén, který do dvou do rána pouští nahlas hudbu, jeho pes sere ve výtahu a on to po něm neuklízí, a pokud si stěžujete, tak vám nadává a vyhrožuje, si to zasloužil.

Je to maličkost, ale jakékoliv neštěstí vašeho nepříjemného a agresivního souseda vám zlepší den.

4. Šéf je nemocný

To je ale milé překvapení. Šéf je nemocný, takže není v práci. To bude opravdu pohodový den. Žádné meetingy, žádné porady, žádný face to face. Nic. Jenom klid na práci.

5. Ráno se vzbudíte dvě hodiny před budíkem

To je úplná slast. Máte ještě dvě hodiny spánku. Zadarmo. To se dneska hodně cení.

6. V kapse u bundy najdete plnou krabičku cigaret

Je jen málo věcí, které jsou pro kuřáka horší, než když zjistí, že mu právě došly cigarety. Takhle k večeru, když už je doma, to může být dost nepříjemné. Znamená to totiž, že se musí obléknout a jít ven do trafiky nebo nedej bože až na benzinku koupit si nové cigarety. Když pak strčí ruku do kapsy bundy a v ní najde zapomenuté cigarety, nelze ten pocit radosti ani popsat slovy.

7. Sobota

Sobota je malé vítězství už sama od sebe. Škoda, že nemůže být sobota každý den. Ještě je dobrý pátek večer, ale sobota je prostě nejvíc. Neděle je taky ještě celkem dobrá, ale v neděli visí ve vzduchu vždy ten strašák pondělí. Pondělí je debil.

8. Zkažené maso v lednici

Přijdete utahaní z práce a v lednici máte připravené ingredience na nějaký náročný pokrm. Jako, až to bude hotové, tak se nadlábnete, to zase jo, ale před tím ten pokrm musíte uvařit. Nakrájet zeleninu, osmažit a nakrájet maso, kořenit, čekat, péct, zase čekat, smažit, no prostě děsná práce.

Pak najednou zjistíte, že maso je zkažené. To je ale pech. To si budete muset jídlo objednat a místo náročného vaření se rozvalit na gauč a sledovat televizi. Jaká škoda.

A TADY máte naopak deset drobností, které vám zkazí den.

Podobné články

Doporučujeme

Další články