fb pixel 7 nápadů, kterými by nám aerolinky rády znepříjemnily život – G.cz
Vyhledávání

7 nápadů, kterými by nám aerolinky rády znepříjemnily život

Politická korektnost a nejrůznější regule jsou jedinými důvody, proč se let v dobytčáku ještě nezměnil v noční můru.

Václav Rybář
Václav Rybář 18.9.2014, 10:00

   

1. Prodej na kila

nakila V dnešní útlocitné době vám aerolinky nemohou jen tak bez obalu říct, že jste tlustí jak prasata, a proto si za letenku připlatíte. Dokonce ani nemohou ke vchodu postavit prolézačku, kterou by změřily, kdo přetéká a kdo je v normě, jako to už běžně dělají u zavazadel. Příplatek za extra sedadlo se zavádí velmi opatrně a jen v případě obludně obézních lidí. Takže zatím se váží jenom kufry, ale všechno je to jen otázka času.    

2. Aukro na palubě

bidding Některé lokální aerolinky už tenhle nápad zkoušejí. Chcete lepší sezení? Místo u okna? Vsaďte si na něj. Obálkovou metodou, nebo veřejnou online aukcí. Nejvyšší nabídka vyhrává. Tři dolary? Pět dolarů? Deset dolarů, dáma z Kolína. Dvacet dolarů pán z Budějovic. Slyším pětadvacet?    

3. Sezení na stojáka

sitting Airbus si nedávno přihlásil k patentu sezení á la Tour de France. Na kratší lety by to prý bylo bezproblémové, bezpečné a ušetřilo by se tím hodně místa. Teď ještě přidělat šlapky a můžete si kus cesty odpracovat. Třeba za větší porci krekrů.    

4. Rakvení

coffins Nad tímhle naštěstí nikdo ani neuvažuje, ale bylo naznačeno, že pokud by cestující zaujali během letu polohu lidského plodu, ušetřilo by se nezanedbatelné množství místa. Ve spánku totiž člověk nejen že nevnímá nepohodlí a vše mu „rychleji uběhne“, ale především je mnohem skladnější. Trocha anestetik a vhodně designované zašupovací postele by udělaly zázraky. A když se to osvědčí, budou vás rovnou skládat tělo na tělo jako kostky v Tetrisu. Možná si dokonce užijete i nějaký ten fyzický kontakt, i když to celé prospíte.    

5. Virtuální realita

virtual A opět Airbus, tentokrát si nechal patentovat přilbu s virtuální realitou á la Oculus Rift. Výrobce letadel asi sám tuší, že cestování v obřím ocelovém doutníku není žádný med. S virtuální helmou přestanete vnímat ruchy, pachy, nepohodlí a vůbec všechno, co souvisí s dlouhým a nudným letem. Oblbovák za patřičně tučný příplatek je jen začátkem, pak budou následovat hadičky s umělou výživou, narkóza a bod č. 4.    

6. Lety bez letušek

robowaiter Že se o vás někdo musí starat? Chcete přece levnější letenky, ne? Jak z letadla vypadnout po nafukovacích schodech nebo se uškrtit na trubici s kyslíkem vám mohou ukázat v instruktážním videu. Jídlo (jaké jídlo?) rozvezou automatizované vozíky po kolejnici uprostřed letadla – kdo bude nějaké chtít, ten si vozík stopne a vrazí do něj platební kartu. Víte, co ty letušky dneska váží? Ušetří se na hmotnosti i výplatních páskách.    

7. Lety bez pilotů

drajva Čím dál tím vyšší nasazení dronů, bezpilotních vozů metra a dalších robotizovaných dopravních prostředků povede bezodkladně k tomu, že se letadla budou řídit sama. Vzlet a přistání už dneska autopilot zvládá, proč by nemohl zvládnout i tu nejméně náročnou část letu? Piloti beztak pořád jen stávkují a chtějí víc peněz. Robot si stěžovat nebude a dokonce mu časem můžete strhnout z platu i stravenky, aniž by si toho všiml.    
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články