fb pixel 7 "kandidátů" na Nobelovu cenu míru – G.cz
Vyhledávání

7 "kandidátů" na Nobelovu cenu míru

Kdo se nejvíc zasloužil o harmonii ve společnosti, porozumění mezi lidmi a odstranění konfliktů? To se budete divit…

Dirk Diggler
Dirk Diggler 7.11.2014, 16:00

    Nobelovu cenu míru dostávají lidé, kteří "vykonali nejvíce pro bratrství mezi národy, zrušení nebo zmenšení existujících armád či pořádání a propagaci mírových kongresů". Jenže v minulosti ji dostaly nejméně tři velmi kontroverzní osoby. První byl jiihoafrický černošský terorista Nelson Mandela, druhý byl palestinský terorista Jásir Arafat a třetí byl podvodník s globálním oteplováním Al Gore. Ať nám tedy nikdo nevykládá, že Nobelova cena míru není zpolitizována! Kdyby bylo po našem, vybírali bychom naprosto objektivně a podle skutečných zásluh o mír. Tady jsou naši kandidáti:  

1. Islámský stát

wahid_2942025b Až díky ISIS na celém světě zavládne islám a ze všech lidí budou muslimové, vymizí důvod náboženských válek, vraždění jinověrců a uřezávání hlav nemuslimům.  

2. Miloš Zeman

gf Foto: Profimedia Nebojí se pojmenovávat věci slovy, kterým každý rozumí (kunda, hovno, zkurvit). I nevzdělaní, hloupí a primitivní lidé se dnes díky Zemanovi ocitají na stejné rovině jako vysokoškolští profesoři, umělci, politici nebo třeba špičkoví chirurgové. Prezident tím mezi lidmi ustavuje rovnost a odstraňuje příčiny konfliktů. Už letos v dubnu ostatně Zemana na Nobelovu cenu míru navrhoval ruský akademik Sergej Komkov. Důvodem podle něj byl vyvážený přístup českého prezidenta k ukrajinské krizi (a taky Lukoil, samozřejmě).  

3. Vladimír Putin

putnin-rifle Jeho vojáci obsadili Krym, Moskvou řízení separatisté se pokoušejí ovládnout část Ukrajiny a ruské stíhačky provokují na hranicích pobaltských států. Kdyby to Putinovi vycházelo, časem by se mu mohlo podařit obnovit říši z dob Sovětského svazu. A toho se každý bál a nikdo s ním neválčil. Čím méně států na světě zůstane, tím méně se povede ozbrojených konfliktů.  

4. Robert Oppenheimer

jpbook2-articleLarge Foto: nytimes.com "Otec americké atomové pumy" zachránil více než milion lidských životů. Jak je to možné? V Hirošimě zahynulo asi 70 000 lidí a zhruba stejný počet zemřel na následky bombardování později. V Nagasaki to bylo prakticky stejné. Celkem tedy přineslo atomové bombardování obou měst asi 300 000 obětí. Tohle byla cena, za kterou Japonsko kapitulovalo. Kdyby ale byli Spojenci nuceni podniknout na japonské ostrovy pozemní invazi (tzv. operace Downfall), setkali by se tam s fanatickým odporem. Odhady počtu obětí invaze se pohybují kolem jednoho milionu amerických vojáků, čtvrt milionu britských vojáků plus několika milionů Japonců.  

5. Adolf Hitler

adolf-hitler-b Vražděním Židů odstraňoval příčinu antisemitismu.  

6. Papež František

pk Foto: Profimedia Katolická církev pod jeho vedením bojuje proti kondomům. A čím víc lidí na světě, tím víc lásky mezi nimi.  

7. "Spartakiádní vrah" Jiří Straka

217920 Foto: Česká televize Od února do května 1985 v Praze zavraždil tři ženy a pět jich znásilnil. Vyvolal tím vlnu strachu, kvůli které ženy dlouho nechodily na odlehlá místa. Řadu z nich tak díky tomu nikdo nepřepadl, neokradl ani neznásilnil a nezabil.   A to, že válka může být vtipná, se dočtete ZDE.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články