fb pixel 7 důkazů toho, že na změnu kariéry není nikdy pozdě – G.cz
Vyhledávání

7 důkazů toho, že na změnu kariéry není nikdy pozdě

Nesnášíte svou práci a každý den si říkáte, že s tím seknete, až vám nakonec po pár letech dojde, že už to stejně nemá smysl? Tak dál šoupejte nohama a podívejte se na ty, co svému dosavadnímu životu ukázali prostředníček.

Václav Rybář
Václav Rybář 24.7.2014, 17:11

   

1. Z milionáře dělovou koulí

Gary Stoker, absolvent práv Oxfordu, měl ve svých třiceti letech pohádkové sídlo a šestimístný plat. Gary ale cítil, že lukrativní kariéra v právnické branži není to pravé ořechové. Nejprve se bavil jako pouliční umělec v londýnském Covent Garden, nyní žije v karavanu a cestuje s cirkusem, který založil se svým kamarádem. Chaplinův cirkus, zasazený do dvacátých let, vypráví ve své show o cirkusu na pokraji bankrotu, který je zachráněn díky vynálezci, který vynalezl první lidské dělo. Do svého představení o dvaceti lidech Gary investoval tisíce liber a zakoupil i největší britský cirkusový stan, kam se vejde 1400 lidí. A samozřejmě má vyprodáno.    

2. Z faráře imitátorem Elvise

Představte si, že jste poctivým reverendem anglikánské církve v Christ Church v městečku v Anglii. A pak zaslechnete kromě toho božího i další hlas. Andy Kelso pracoval pro církev čtvrt století a naslouchal ‚tomu nahoře‘, ale pak zaslechl Elvise… a vyslyšel jeho volání. V roce 2012 se ve svých 64 letech stal vtělením krále rock’n’rollu a úspěšně koncertuje po hospodách i kostelech.    

3. Z modelky jeptiškou

Španělé jsou známí siestou, fotbalem a katolickou vírou. Katolická církev získala v roce 2010 zajímavou inkvizici, pardon akvizici: známá modelka Olalla Oliveros měla za sebou řadu prestižních kampaní, hrála ve filmech a byla na billboardech po celém Španělsku. Ve svých šestatřiceti však vyslyšela volání shůry poté, co prožila zjevení na poutním místě v Portugalsku. Místo modelkovského důchodu se vydala do kláštera, místo designových kousků teď nosí modrý hábit řádu svatého Michaela. Není ostatně jedinou Kristovou manekýnou: kolumbijská topmodelka Amada Rosa Peréz prošla stejnou proměnou už v roce 2005.    

4. Z inženýrky majitelkou loutkové manufaktury

Gwen strávila osmnáct let jako provozní technička v mrazírnách, ale v roce 2014 už měla ledniček a mrazáků dost a rozhodla se jít za svým životním snem. Svému šéfovi to oznámila prostřednictvím televize během nejsledovanějšího reklamního bloku na Super Bowlu, v reklamě GoDaddy! Start byznysu se povedl: její webovou doménu puppetsbygwen.com vidělo na sto milionů lidí. A bývalý šéf jí následně poslal pochvalnou textovku, že se jí reklama vyvedla.    

5. Z absolventa hráčem Minecraftu

Pracovní trh v Anglii je neúprosný a absolventi univerzit končí na dlažbě nebo za pokladnou v Burger Kingu. Kapitalistický sen ale nikdy nekončí: třeba Joseph Garrett z Portsmouthu měl neuvěřitelnou kliku. Za jeho milionářské štěstí může internet a pokladnice jménem YouTube. Joseph, bývalý barman s titulem z videoprodukce, nedělal nic zvláštního: hrál počítačové hry, komentoval je a natáčel klipy, které se staly virální senzací. Dnes už hraje Minecraft profesionálně. Jeho kanál "Stampylonghead" má více zhlédnutí než Justin Bieber a One Direction dohromady a jeho měsíční výdělky díky obrovským počtům zhlédnutí a reklam utěšeně rostou.    

6. Z amišské dívky modelkou

Zatímco většina z nás má z dětství tlustá fotoalba od baculatého mimina do uhrovité puberty a ti méně šťastní i video z porodu, třiadvacetiletá amišská dívka Kate Stoltz nemá z dětství ani obrázek. Byla totiž vychována v uzavřené amišské komunitě, která žije bez výdobytků moderní civilizace a technologicky uvázla někde v 19. století. Přísné náboženské zvyklosti, tradiční čepec na hlavě, beztvaré šaty a hodiny dřiny na poli a v domácnosti. V dospělosti by ji čekal sňatek, kupa dětí, kostel a kuchyně. Kate ale zpátečnickému společenství unikla, když se stala hvězdou televizní reality show Breaking Amish, vyměnila koňský pohon za taxík a odešla do New Yorku, kde úspěšně obchází modelingové castingy.    

7. Z fotbalisty knězem

Chase Hilgenbrinck, profesionální fotbalista z Chile, si splnil sen, když začal v roce 2007 hrát první ligu v Americe. Jenže volání Boha bylo silnější než řev trenéra: už doma v Chile cítil potřebu promlouvat s Bohem a ctít své spirituální kořeny. Nakonec v šestadvaceti letech pověsil kopačky na hřebík a odešel v létě roku 2008 do semináře, kde studoval na kněze. Nedávno byl vysvěcen.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články