fb pixel 6 nejhorších filmových adaptací počítačových her – G.cz
Vyhledávání

6 nejhorších filmových adaptací počítačových her

Vezměte geniální nápad úspěšné počítačové hry, ořežte ho o veškeré charisma a vyšlete do kin. Profit - nebo taky ostuda.

1. Max Payne (2008)

Drsný polda, kterému obrovská korporace zavraždila ženu a malé dítě kvůli testu nové drogy Valkyr, se vydává na cestu pomsty, plnou krve, násilí a halucinací, které vás u monitoru doháněly k šílenství. Originál od finského studia Remedy byl plný skvělých nápadů - noirová atmosféra a akce se mísila s komiksovými předěly se skutečnými herci a celé to bylo říznuté prvky severské mytologie. Film je generická akční řežba s plochým Markem Wahlbergem, nevýraznou Milou Kunis a rapperem Ludacrisem v roli původně bílého a starého detektiva Jima Bravury. Protože v každém filmu musí být minimálně jeden černoch, že ano?

2. Postal (2007)


Dvoudílná série her z let 1997 a 2003 vsázela na dvě věci. Násilí, nechutnosti a šok, proto se často objevovala v hledáčku cenzorů. Násilí jen tak pro zábavu, močení na oběti, kterým jste lopatou usekli hlavu nebo použití živých koček místo tlumiče na automatickou pušku sice působí nechutně, ale... Dobrá, je to nechutné, ale ne tak, jako stejnojmenný film od režiséra Uwe Bolla, který patří díky extrémně špatným snímkům s herními náměty k nejnenáviděnějším osobám jak filmového, tak herního průmyslu. Teroristé z Al-Káidy, nacisté, liliputi, jaderné zbraně - zní vám to jako kvalitní záležitost?

3. Mortal Kombat (1995)


Hra byla typická mlátička, které v devadesátých letech letěly na počítačích i automatech v maringotkách. Na levé straně obrazovky jeden bojovník, na pravé druhý - bijí se, dokud jeden nepadne. Jak z toho udělat scénář na hodinu a půl? Spousta natahovaných bitek a blbých hlášek - "Můžeš pohlédnout do mojí duše, ale nikdy ji nebudeš vlastnit!" S podivem je, že režisér Paul W. S. Anderson byl schopen o dva roky později natočit skvělý horor Horizont událostí.

4. Wing Commander (1999)


Ten film není blbý, ani omylem. Pozemšťané bojují o holou existenci s rasou velmi chytrých marťanů rasy Kilrathi, boje ve vesmíru, technika i hvězdné lodě mají unikátní analogový nádech a nekopírují nic a nikoho. Však se také režie ujal legendární herní vývojář Chris Roberts, který stojí za celou pětidílnou herní sérií Wing Commander, která nastolila základní pravidla, jak mají vypadat vesmírné simulace. Toto absolutně jiné pojetí velkorozpočtového filmu je vidět na kulisách, efektech i volbě herců. Kapitána vesmírné letadlové lodi tu hraje David Suchet (Hercule Poirot), tajného agenta charismatický Tchéky Karyo a velitelku letky krásná Saffron Burrows. Ale zásadní problém je s hlavními hrdiny. Mladé piloty hrají Freddie Prinze Jr. a Matthew Lillard, kteří jsou slizcí, neumí hrát a nevěříte jim ani slovo. Aktuální hodnocení na IMDB: 4,0/10 Originál:

5. Lara Croft: Tomb Raider (2001)


Promarněná příležitost, zvlášť vzhledem k obsazení. Drsnou archeoložku Laru Croft tu hrála Angelina Jolie, v dalších rolích se mihli Daniel Craig (pozdější James Bond) nebo Chris Barrie, kterého znáte jako Rimmera ze seriálu Červený trpaslík. Forma převládla nad obsahem a i přes veškerou snahu se nepodařilo dosáhnout ničeho výjimečného. Původní hra dokázala ve své době bravurně zkombinovat nejlepší prvky 2D skákaček s 3D prostředím, film je jen průměrná a zapomenutelná akce.

6. Hitman (2007)


Portrét geneticky vyšlechtěného a absolutně nemilosrdného zabijáka, Agenta 47, je zprzněn až na půdu. Chladnokrevný nájemný vrah, který při svých akcích využívá převleky, své okolí a nikdy ho nikdo nevidí, je tu podán jako citově rozervaný teenager. Film ignoroval základní myšlenku herní série, která má už pět pokračování - můžete odvést práci s minimem hluku, nebo se chovat jako nelítostný psychopat. Většina hráčů volila první možnost a z filmu byli zklamáni. Po právu.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články