fb pixel 5 novodobých zlatých úspěchů českého hokeje – G.cz
Vyhledávání

5 novodobých zlatých úspěchů českého hokeje

Zítra naši hokejisté startují do olympijského hokejového turnaje. Pojďme si proto připomenout, jak to vypadalo, když se jim občas povedlo odněkud přivézt zlato.

Tomáš Marný
Tomáš Marný 11.2.2014, 17:15

1. Vídeň 1996

"Dotkli jsme se hokejového nebe!" křičí rozjařený Petr Vichnar do mikrofonu vzápětí poté, co Martin Procházka takovým plácnutím poslal puk za Curtise Josepha v brance Kanady. Mistrovský pohár byl náš!

2. Nagano 1998

"Přepište dějiny! Česká Republika vyhrála zimní olympijské hry v ledním hokeji!" To prostě nejde zapomenout. A kdo si to nepamatuje, měj by to honem rychle napravit!

3. Hannover 2001

"Vítej, zlatý hattricku!" Těmito slovy Robert Záruba ocenil gól Davida Moravce, který v 10. minutě prodloužení rozhodl o finálové výhře nad Finskem. Po šampionátech v Norsku (1999) a Rusku (2000) tak česká reprezentace do třetice získala zlato.

4. Vídeň 2005

Josef Vašíček stvrzuje gólem do prázdné branky vítězství 3:0 nad Kanadou a zlato je zase doma. Čest jeho památce!

5. Kolín nad Rýnem 2010

Tomáš Rolinek rozhoduje bruslí finále s Ruskem. Jeho gól znamená vedení 2:0, a to už soupeř nestíhá dohnat... Od té doby na zlato čekáme jak z mistrovství světa, tak z olympiády.