4 muži s největším počtem potomků – G.cz
Vyhledávání

4 muži s největším počtem potomků

Že se dá díky vysokému počtu potomků zbohatnout na sociálních dávkách, je jen mýtus. Raději je tedy nezkoušejte napodobit.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 24.9.2017, 09:35

1. Čingischán: 16 000 000

Genghis_Khan Čingischán bývá nejčastěji zobrazován jako pohádkový dědeček (wikipedia.org) Legendární sjednotitel mongolských kmenů (vládl v letech 1206 – 1227) to samozřejmě nestihl za svého života. Jeho geny ale měly na šíření osm století. V roce 2007 genetická analýza ukázala, že za přímé potomky Čingischána se může považovat asi 1,5násobek počtu obyvatel České republiky. V Mongolsku je to až 35 % populace.

2. Marocký sultán: 1171

Mulay_Ismail Všimněte si, že jeho čepice připomíná dámské přirození (wikipedia.org) Sultán Moulay Ismail vládl v Maroku v letech 1672 – 1727. Kromě čtyř zákonných manželek měl ve svém harému asi pět set konkubín. Podle Guinessovy knihy rekordů mu daly 888 dětí, nejvíc v historii, kolik se dá u jednoho muže potvrdit (u muslimských vládců se o potomcích vedly přesné zápisy). Francouzský diplomat Dominique Busnot dokonce uvádí, že jich bylo 1171. Počítačová analýza prokázala, že by to sultán teoreticky mohl opravdu stihnout. Stačilo by, kdyby souložil jednou denně po dobu 32 let.

Thomas Lippert: asi 1000

871983-thomas-lippert Váš otec jistě vypadá líp. Ale je to skutečně váš otec? (news.au) Na klinice asistované reprodukce v americkém Utahu pracoval v letech 1988 – 1993 laborant jménem Thomas Lippert. Měl zajišťovat dopravu spermatu odebraného manželům k jejich uspaným ženám, čekajícím na umělé oplodnění. Chytrý Thomas ho ale během let tajně nahrazoval vlastním "genetickým materiálem", takže se dodnes neví, kolik má vlastně potomků. Odhaduje se ale, že jich může být až tisíc. Prasklo to letos v lednu, když rodina Branumova chtěla poznat své kořeny. Branumovi se proto obrátili na genetiky, aby prozkoumali jejich genetický profil. Jenže se ukázalo, že jejich jednadvacetiletá dcera Annie není "jejich". Thomas (skutečný biologický otec) zemřel v roce 1999. Dceři tedy ruku už asi nepodá, ani si s ní nezatančí na její svatbě.

Feodor Vasilijev: 69

Quads-babies-6853418-650-353 Fotky skutečných Vasilijevových dětí samozřejmě neexistují, takže jsme sem dali aspoň tenhle kýč (popfans.com) Nejvíc dětí v manželství s jednou ženou měl Feodor Vasilijev z města Suja v ruské Ivanovské oblasti. Podle Guinessovy knihy rekordů jich spolu stihli 69, z čehož bylo šestnáct párů dvojčat, sedm "porcí" trojčat a čtyři porody čtyřčat. Celkem šlo o sedmadvacet porodů a 67 dětí se dožilo dospělosti. Stalo se to prý v letech 1725 – 1765, ale někdy to bývá znevěrohodňováno. Zdrojem je sice kniha statistika B. Hermanna Statistische Schilderung von Rußland, ale Vasilijevův případ tu není popsán "z první ruky". Kniha totiž vyšla až v roce 1790.

A TADY se podívejte na 8 automobilových dvojčat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články