fb pixel 10 nejlepších soundtracků z počítačových her – G.cz
Vyhledávání

10 nejlepších soundtracků z počítačových her

Podle našeho vkusu, nutno dodat. Pokud máte své vlastní návrhy, sem s nimi a my vám uděláme čtenářský žebříček, který vám zajistí nehynoucí slávu. Ale teď se zaposlouchejte...

1. Hitman: Contracts

Dánský skladatel Jesper Kyd ve třetím dílu série o nájemném vrahovi - Agentu 47 - dokonale zúročil a hlavně zkombinoval svůj talent pro vážnou i elektronickou hudbu. Klasické motivy se tu pojí s industriálním rytmem, což ladí s pracovním nasazením 47. Precizností, do které se sem tam připletou emoce.

2. Flower

Odpočinkový soundtrack ke hře, ve které ovládáte vítr, který si pohrává s okvětními lístky květin. Zní to jako blbost, ale vizuální vjemy a relaxační hudba vám zprostředkují samé příjemné zážitky. Při těchto tónech usnete jako mimino, pokud nedržíte ovladač v ruce.

3. Journey

Další „hříčka“ od stejných lidí, kteří vytvořili Flower. Opět silná grafická stránka a podmanivá hudba. V roli postavičky v kápi směřujete přes poušť, kde můžete narazit na další hráče, se kterými komunikujete hudbou. Soundtrack je dílem amerického skladatele Austina Wintoryho, který právě za Journey získal řadu ocenění - například od Britské akademie filmového a televizního umění nebo na Spike Video Game Awards v roce 2012.

4. Crysis 2

Druhý díl FPS střílečky od německého studia Crytek povolal hodně silný kalibr – skladatele Hanse Zimmera, který ozvučil třeba Gladiátora, Lvího krále, Temného rytíře, Piráty z Karibiku, Pearl Harbor nebo možná nejpopulárnější Počátek. Pro hru, která sleduje cestu zdevastovaným New Yorkem, plným nepřátelských sil, mimozemšťanů a jimi infikovaných civilistů, vytvořil společně s třemi dalšími skladateli soundtrack, který perfektně odpovídá atmosféře zmaru, absolutní moci hráče (v pozdějších úrovních) i megalomanským scénám, ze kterých by se posadil na zadek i Michael Bay.

5. Deus Ex: Human Revolution

Co se stane, až se z lidí začnou stávat stroje? Po hardwarové i softwarové stránce? Kybernetické končetiny, implantáty, které nahrazují dokonale funkční orgány, akorát jsou lepší... Společnost se začne štěpit, vstanou noví vůdci ideologických frakcí a jejich boj rozhodne o budoucnosti a směřování lidstva. Kolik zbude z člověka, když nechá dobrovolně nahradit své organické součásti elektronikou? Transhumanismus - ano, či ne? Velkolepá hra s naprosto unikátním vizuálním stylem kybernetické neorenesance od kanadského studia Eidos Montreal, hudbu má na svědomí Michael McCann.

6. Remember Me

Vzpomínky jsou ta nejcennější věc, že? A co kdyby se s nimi dalo manipulovat nebo dokonce obchodovat? Tuto teorii zkoumá hra od studia Dontnod, která zavede hlavní hrdinku Nilin z vězení, kde jí chtějí vypláchnout mozek, až do nejvyšších pater konspirace vládnoucí elity ve futuristické Paříži. Vizuální i hudební stránka je bašta, stejně tak promyšlenost alternativní budoucnosti, ve které se celý příběh odehrává. Přichystá vám řadu infarktových momentů a možná pár zklamání díky systému soubojů, ale hudba z pera francouzského skladatele Oliviera Derivièrea rozechvěje duši, aniž byste hru kdykoliv spustili.

7. Mirror's Edge

Trpíte závratí? Pak není tato skákací věc po střechách pro Vás. Máte rádi kvalitní hudbu? Tak musíte slyšet soundtrack od Švéda Magnuse Birgerssona.

8. Far Cry 3: Blood Dragon

Pokud jste vyrůstali v osmdesátých letech na pirátských kazetách s Terminátorem 1, Americkým Ninjou a dalších akčních trhácích kolísající kvality, z tohoto doplňku ke hře Far Cry 3 budete na větvi. Jde po vás. Je to pocta futuristickým a neonovým osmdesátkám se vším všudy a pokud se vám hudba líbí, najděte si francouzského elektronického umělce s přezdívkou (ano, film Drive) - to, co tvoří, vás vrátí o třicet let do minulosti.

9. Assasin's Creed 2

Opět Jesper Kyd, tentokrát z příběhu vraha starobylého kultu, který se pohybuje v prostředí renesančních Benátek. Podle některých hudebních kritků budí tato ukázka ze soundtracku husí kůži.

10. Psychonauts

Příběh kluka jménem Raz, který utekl od rodičů - cirkusáků - do tajného výcvikového tábora pro agenty, kteří se dokáží dostat do mysli nepřítele či přítele. Akorát, že jde o dětský tábor a potenciálními agenty jsou ostatní děti. Hudba je stejně pestrá, jako mysl osob, do kterých se můžete vydat. Od španělských rytmů přes klezmer až po disko - vše je pojato s hravostí, pečlivostí a nadhledem, které se dnes už nevidí. A znovu opakujeme, pokud máte své návrhy, sem s nimi! redakce@g.cz

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články