Ve známém pražském klubu ochranka bezdůvodně napadla studenty. Nebylo to poprvé a policie je bezmocná

Student právnické fakulty Jaroslav D. šel ve středu večer se svými spolužáky přivítat nový akademický rok na fakultní welcome party do známého pražského klubu Retro Music Hall. Zážitek z akce mu ale zkazili příslušníci ochranky, kteří ho bezdůvodně napadli a vyvedli z klubu. Jeho spolužáka ochranka dokonce bezdůvodně zbila a hrubě se chovala i k dívkám. Přivolaná policie přitom nemohla proti násilníkům zasáhnout a potvrdila, že to nebylo poprvé, co zdejší ochranka zaútočila na hosty. Vedení klubu před celou záležitostí strká hlavu do písku.

Na vysokých školách odstartoval nový akademický rok a pro většinu vysokoškoláků to znamenalo, že se po prázdninách opět shledají se svými spolužáky a poznají spolužáky nové, mimo jiné na tradičních welcome party, které pořádají snad všechny vysokoškolské fakulty. Výjimkou není ani právnická fakulta pražské Univerzity Karlovy. Na uvítací párty se ve středu vypravil i student čtvrtého ročníku Jaroslav D. Namísto zábavy se ale dočkal děsivého zážitku.

Jaroslav si nejprve spolu s přáteli užíval večera, nicméně když se postavil do fronty u baru, přišel k němu jeden z pracovníků ochranky, bezdůvodně ho popadl silou za ruku a začal na něj křičet: "Vypadni!" Když se Jaroslav slušně muže zeptal, proč ho chytá, proč mu tyká a zda by mu mohl vysvětlit, co se děje, muž v tričku s nápisem Security jen prohlásil: "Tak to by stačilo!" a začal Jaroslava hrubě strkat ven z klubu.

"Počínal si tak agresivně, že když mě strkal ven, dokonce i jeden jeho kolega se ho zeptal, co blbne, že jsem jen stál ve frontě a nic nedělal. Jenže to ho naštvalo ještě víc, dokonce mě nenechal ani vyzvednout si věci v šatně a doslova mě vyhodil jen v tričku ven, kde byla zima," popisuje situaci Jaroslav. Dodává, že když se ho u východu zastaly dvě spolužačky, agresivní příslušník ochranky hrubě odstrčil i je. Ještě hůře dopadl Jaroslavův kamarád Arne D. Toho ochranka dokonce bezdůvodně zmlátila a má na těle od tohoto napadení podlitiny.

Napadení studenti zavolali policii. Když po několika minutách dorazila hlídka, ani se nedivila, že nalezla šokovaného podchlazeného mladíka před klubem. "Policisté počínání ochranky toho klubu moc dobře znali a říkali, že tam nejsou poprvé. Když šli ke vstupu zeptat se člena ochranky, zda by jim mohl situaci vysvětlit, ten je jen vyhodil s tím, že nemohl, že se jedná o soukromý klub," říká Jaroslav. "Omluvili se mi, že nemohou více pomoct, doporučili mi, ať ráno podám trestní oznámení a do klubu už nechodím, protože tam je podobné agresivní chování na denním pořádku," dodává.

Druhý den se Jaroslav na sociální síti obrátil na vedení klubu a dožadoval se vysvětlení nehorázného jednání klubové ochranky a omluvy. Ani jednoho se ani nedočkal. "Můj příspěvek a nízké hodnocení smazali, stejně jako hodnocení mých přátel s podobnou zkušeností. Možnost udílet hodnocení pak úplně vypnuli. Doufal jsem, že se k tomu postaví čelem, ale oni se projevili úplně nejhůř, jak jen mohli," rozčiluje se Jaroslav, který dodává, že důkazem k jeho tvrzením jsou i kamerové záznamy z klubu, které jednoznačně ukazují, že byl napaden bezdůvodně.

Napadenému studentovi se začali ozývat nejen jeho spolužáci, ale i další mladí lidé, kteří si všimli jeho příspěvku. Ti se shodují na tom, že ochranka klubu Retro Music Hall je tou nejhorší, s níž se kdy setkali, a jedná se o agresivní primitivy, kteří často sami konflikty vyvolávají, aby mohli někoho zbít. Vedením klubu byl Jaroslav poté, co byl jeho příspěvek ze stránek Retro Music Hall vymazán, pouze vyzván, aby e-mailem podal oficiální stížnost.

Máte i vy negativní zkušenost s ochrankou v klubu Retro Music Hall? Napište nám!

Komentáře