Umělecký souboj nové generace: Praha zažije první střet umělců ve virtuální realitě

V nekonečném virtuálním prostoru je jedinou hranicí lidská představivost! Bubenská 1 se v sobotu 22.4. zaplní umělci i odborníky na nové technologie. Poprvé v České republice se špička domácích malířů a kreslířů utká o titul mistra ve virtuálním battlu VR CLASH. A vy můžete být u toho.

Virtuální realita v kombinaci s malířskou dovedností mladých českých umělců vybraných kurátory z The Chemistry Gallery. Vyřazovací souboj osmi autorů – malířů a sochařů, kteří budou malovat ve virtuální realitě pomocí technologie Tilt Brush, kdy umělec není omezen malířskou plochou, tahem štětce nebo statičností barev. Veškerý prostor kolem něj se stává prostorem pro tvorbu a diváci budou moci živě sledovat, jak se v tomto prostředí autoři vypořádají se třemi zadanými tématy.

Poprvé v ČR tak budete moci sledovat souboj malířů ve virtuální realitě, kteří spolu změří síly ve třech kolech, v nichž jejich výkony posoudí jak diváci, tak speciální odborná porota. Na akci si také budete moci vyzkoušet augmentovanou realitu od společnosti Virtoox, ve které si budete moci všechna vytvořená díla prohlédnout v prostředí galerie.

Ve spodním patře prostoru Elektra pak bude umístěno technologické hřiště, kde si budete moci vyzkoušet interaktivní instalace od společnosti XLAB. Během tohoto dubnového večera se mohou diváci těšit také na 360°dance performance od JAD Dance Company, připravené speciálně pro tuto akci, a dále na tři oblíbené DJs: Lumiere, Fatty M a IM Cyber. K virtuálnímu střetu skutečných umělců dojde 22.4. 2017 od18:00 hodin.

Komentáře