Účes králů a král účesů: 7 nejzásadnějších českých mulletů s dekou až na záda

Mullet, v našich končinách známý též pod názvy čolek, deka nebo prozaicky na debila. Kdo ho v 80. a na začátku 90. letech neměl, tak byl outsider. Pánský sestřih stylu "vpředu byznys, vzadu párty" původně zavedli profesionální řidiči kamiónů a autobusů, poté se ho chytli hlavně zahraniční zpěváci, umělci a sportovci, což rozšířilo jeho masovou propagandu a pronikl i k nám do Česka. Mullet byl svého času účes, který určoval trend, ale bohudík - časy se mění. Zavzpomínejme na sedmičku nejzásadnějších mulletů, z nichž někteří svým kadeřím zůstali věrni do dnešních dní.

Hesla typu „mullet není úlet“, „mullet není účes, ale životní styl“ nebo nejvíce frekventované „vpředu byznys, vzadu párty“ už prakticky zlidověla. Viděli jsme ho na hlavách našich hrdinů z filmového plátna, hudebních videoklipů i sportovních hřišť. Díky našemu rodnému jazyku jsme ho dokázali pojmenovat vtipnými a hlavně trefnými přízvisky. Přezdíváme ho jmény jako „deka“, „záclona“, „páčo“, „na kamioňáka“, „bundesliga“ nebo také „na Jágra“. Právě Jaromír Jágr do České republiky přivezl tento stylový sestřih. Takže: "Ahoj, moje mulletí rodino...".

Podívejte se na 7 nejproslulejších českých mulletích trendsetterů.

1) Hokejista NHL Jaromír Jágr jako exemplář mulleta ledního

2) Europoslanec Jan Keller doplnil svůj sociologický mullet knírem

3) Zpěvák Václav Ševčík z pěveckého dua Eva a Vašek, jehož mullet je úrodnou půdou pro bílou orchidej

4) Politik KSČM a milovník filmu "Obušku, z pytle ven!" Jiří Dolejš. Tvář pošramocená, mullet stále drží

5) Zpěvák Petr Kotvald, který nejspíše inspiraci ke své image čerpal v legendárním Mumulandu

6) Proslýchá se, že Ivan Jonák nebyl odsouzen za nájemnou vraždu manželky, ale za ostříhání tohoto majestátního discomulleta

7) Bývalý fotbalista Zlína Miloslav Penner míval svého času unikátní blond deku s apartní ofinkou

Dalším vývojovým stádiem mulletu je tzv „post-mullet“ neboli skullet. Jedná se o druhou vývojovou fázi mulletu, tu třetí označujeme jako pleš. Tento účes si fanoušci účesu nenechávají narůst, nýbrž účes vzniká postupným plešatěním mulletích lidí. Mezi nejznámější propagátory skulletu v Čechách patří Ondřej Hejma nebo legendární Jiří Kára.

A zde 8 fotografií Miče Bjůkenenena, které nás baví víc než Babiš.

Komentáře