Teror v Istanbulu: Německo je pod velkým tlakem

Pokud by se potvrdily zprávy tureckých médií, že dnešní teroristický útok v Istanbulu byl zaměřený na Němce, začalo by toho být na Německo v poslední době trochu moc.

Zatím neoficiální zprávy z místa tomu ale nasvědčují. Podle tureckého portálu Sabah pochází 6 z 10 obětí z Německa. To také nepřímo potvrzuje informace deníku „Cumhurriyet“, podle nichž sebevražedný atentátník ze Sýrie odpálil nálož zrovna ve skupině německých turistů.

Cílený teroristický útok na jeho občany by byl už čtvrtou zásadní nepříjemností, jimž by Německo aktuálně čelilo.

Neutuchá kritika imigrační politiky, kdy kancléřka Angela Merkelová přislíbila azyl migrantům hromadícím se na evropských březích. Šťastně si touto výzvou, která utrhla další migrační vlnu, nepočínala. Kritici ale nezmiňují, jak jinak by v danou chvíli odvraceli bezprostředně hrozící nepokoje a humanitární nouzi, když otáčet potápějící se bárky plné zubožených lidí ze zákonů – psaných i těch morálních – nebylo možné.

Kromě toho se Německo ještě vypořádává s mnohačetnými sexuálními excesy ze silvestrovské noci a čelí sílícímu nacionalismu propagovanému hnutím Pegida, jehož jednoduché recepty na řešení migrační krize podle analytiků bohužel nemají velkou naději na úspěch.

Co je řešením migračni krize v EU?

Anketa se načítá...

Komentáře