fb pixel 6 pokladů ze světa outdooru. Pořiďte si je a pak už fofrem padejte ven! (28.) – G.cz
Vyhledávání

6 pokladů ze světa outdooru. Pořiďte si je a pak už fofrem padejte ven! (28.)

...protože boj s živly, bloudění, hlad a mráz za nehty je zábavnější než sezení s lahváčem u televize.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 21.12.2016, 15:14

1. Ochrana hlavy na svahu

Ještě před pár lety nám na lyžích stačila čepice a na kole kšiltovka. Dnes ale už bez helmy jezdí jen blázen a sebevrah – hlava je v případě pádu nejohroženější částí těla. Lyžařská a snowboardová přilba Decathlon Feel 450 je vyrobena z ABS skořepiny a má výstelku z EPS, což zaručuje zvýšenou odolnost vůči nárazům. Je v souladu s evropskou normou EN 1077 o přilbách používaných k ochraně hlavy při sjezdovém lyžování a příbuzných aktivitách, která stanovuje metody testování na schopnost tlumit nárazy a odolnost vůči proražení.

Přilba má měkké chrániče uší a zorník s jednoduchým sklem a UV ochranou (kategorie S2), který je kompatibilní s většinou dioptrických brýlí. Systém Turnering umožňuje snadné a přesné nastavení velikosti přilby pomocí kolečka, zaručuje pohodlí a maximální bezpečnost. Odvětrávání zajišťuje systém Air Cooling, který odvádí teplo i vlhkost ven z přilby. Vnitřní polstrovaná vložka je vyjímatelná a lze ji prát v pračce.

www.decathlon.cz

2. Všestranné kalhoty na ven

Chystáte se na sněžnice, na backcountry nebo na zimní vandr? Pak byste neměli přehlédnout kalhoty Mountainer od české firmy Direct Alpine. Outdoorových kalhot jsou na trhu mraky, ale tyhle jsou prověřené časem. Šijí se už řadu let, patří k dlouhodobě nejprodávanějším a často je můžete vidět na někom, koho potkáte venku.

Kalhoty jsou pevné, odolné a vyladěný střih jim spolu se strečovým materiálem dodává pohodlnost. Ideální univerzální kalhoty pro nejširší spektrum outdoorových aktivit i běžné nošení mají skvělý poměr komfortu a užitné hodnoty vůči ceně. Prostě kalhoty na ven na dlouhá léta.

Model Mountainer je ušit z oděruvzdorné látky s DWR úpravou. Kolena a zadní část je z Cordury - asi nejodolnějšího materiálu, který se v outdooru používá. Pas je částečně do gumy s regulovatelným opaskem a kolena jsou anatomicky tvarována. Věci uložíte do dvou zipových kapes a kapsy na stehně.

www.directalpine.cz

3. Vizitka na zápěstí

Při outdoorových sportech bohužel nikdy nelze zcela vyloučit riziko zranění. Až vás záchranáři najdou někde v bezvědomí, může jít o minuty. Budou potřebovat rychle vědět, kdo jste, jako máte krevní skupinu, jakými alergiemi případně trpíte, jaký je kontakt na vaše příbuzné… Mohou to hledat v dokladech, ale co když je u sebe právě nemáte? Mohou volat na čísla ve vašem mobilu, ale co když je právě vybitý?

Mnohem jednodušší je s touhle alternativou počítat předem a nosit u sebe ven něco, co záchranáře navede. Může to být nášivka s osobními údaji na vnitřní straně batohu nebo vojenská “psí známka” na krku, ale to mohou záchranáři přehlédnout. Tomáš Obr si na svých cestách po světě všiml, že v řadě zemí funguje systém náramků s identifikačním štítkem. Záchranáři to vědí a svým klientům se dívají na ruce. Pak už byl jen krok k nápadu vybudovat tenhle systém i v Česku.

Text si na webu jednoduše vyplníte sami a vyberete si i typ a barvu náramku (štítek ale můžete mít třeba i na botě nebo na krku, záleží na vás). Jednoduché a účinné!

www.bodyid.com

4. Navigace na zápěstí za slušnou cenu

Toužíte po hodinkách s GPS, ale připadají vám drahé? Pak by vás cenově mohl zaujmout model Polar M200. Kromě GPS má i integrovaný snímač srdečního tepu přímo v těle hodinek, takže odpadá tedy nutnost nošení hrudního pásu. Je to řešeno optickým snímáním průtoku krve na zápěstí, ale pro větší přesnost se dá použít i hrudní pás.

Hodinky jsou primárně určené pro běžce, ale využijete je i při spoustě dalších outdoorových aktivit. Měří třeba rychlost, vzdálenost a převýšení nebo cestu, kterou jste běželi. Navíc i snímají vaše denní aktivity - počet kroků, spálené kalorie či délku a kvalitu spánku.

Hodinky Polar M200 mají běžecký program, stavěný individuálně na základě cílů, které si stanovíte. Samozřejmě jsou vodotěsné a mají smart notifikace (iOS, Android).

www.hshsport.cz

5. Štít proti nepřízni počasí

Na lyžích nebo na snowboardu vás před slotou ochrání dámská lyžařská bunda Free 600 od Decathlonu. Je určena pro lyžařky a snowboardistky na intenzivní jízdu v každém terénu a za každého počasí. Bunda je maximálně nepromokavá (membrána s odolností 10 000 mm vodního sloupce s přelepenými švy), prodyšná a odolná – prostě ideální na celodenní freeride. Navíc i hřeje, což zajišťuje vatová náplň se zesílením na trupu.

Bunda Free 600 je samozřejmě 100 % odolná proti větru – jinak to na lyžích ani nejde. Má celkem 6 kapes (včetně kapsy na skipas), kapuci přes přilbu, nastavitelné manžety a spodní stahovací lem. Plus má odepínací pružný sněhový pás a audioprůchodku. Je testována v reálných podmínkách – ve sněhu, v chladu, zkrátka za všech situacích, s nimiž se lze při lyžování setkat. Testování probíhalo přímo na úpatí Mt. Blancu.

www.decathlon.cz

6. Extra porce tepla pro dámy

Co v zimě dospodu? Základem pocitu tepla je kvalitní termoprádlo, ve kterém v posledních letech jednoznačně kraluje merino vlna. Nebojte se, že by snad přímo na těle kousala. Merino vlna má totiž slabší průměr vláken, která se při dotyku s kůží ohnou. Navíc nesmrdí ani po mnoha dnech nošení, což se může hodit třeba na delší zimní akci bez možnosti praní a převlékání:

Příkladem využití tohoto unikátního přírodního zateplovacího materiálu je dámská mikina Merino Wool Upper od české firmy Sensor. Merino vlnu (56 %) kombinuje se syntetickými vlákny, což užitnou hodnotu ještě zvyšuje. Vnější část (barevně odlišná od té vnitřní) je z merino vlny, zatímco ta vnitřní z Nano Soft polypropylenu.

Mikina Merino Wool Upper je upnutější a navzdory relativně slabé tloušťce materiálu velmi funkční. Má krátký zip ke krku a stojáček.

www.sensor.cz

Anketa

Na co se vymlouváte, že nemůžete vyrazit ven?

Anketa se načítá...

Podobné články

Doporučujeme

Další články