Tohle je Lily, vůbec první házecí dron s kamerou: umí létat i plavat

Kdyby psi uměli létat a fotit, pak by byla Lily úplně zbytečný vynález. Jenže psi to neumějí.

Očekávejte přesně to, co říká titulek článku. Lily je nová robotická kamera a foťák, slibující provětrat sice ještě ne úplně zatuchající, ale přeci jen už poněkud stereotypní trh s drony.

Je to první kamera na světě pracující na principu hoď a foť/toč, který umožňuje pořizovat vpravdě kinematografické fotky či záběry z výšky, aniž byste zároveň s focením museli dron nějak složitě multitaskingově pilotovat.

Zdá se vám to jen jako nahoněný marketingový trik? Prostě něco hodíte a ono to něco vyfotí, co je na tom tak revolučního? Jenže pod oním heslem hoď a toč se skrývá ještě něco dalšího. K Lily totiž patří ještě speciální trackovací zařízení, které upevníte na stacionární či pohyblivý objekt (což můžete být i vy), teprve pak vyhodíte Lily do vzduchu a potom už si děláte, co chcete.

Lily je totiž zároveň klasická kvadrokoptéra (čtyřvrtulník), takže ve vzduchu zůstane a bude vás (pokud jste si trackovací zařízení umístili někam na sebe) sledovat... a fotit nebo točit.

Pomocí gépéesky a funkce počítačového vidění vás stihne sledovat až do rychlosti 40 km/h a zároveň vás v záběrech držet správně vycentrované.

Aby toho nebylo málo, Lily je navíc vodotěsná a umí plavat, pokud ji patřičně navedete k vodě, na jejíž hladině bezpečně přistane.

Co se týče velikosti a váhy, je Lily stejně subtilní jako konotace, které její jméno vyvolává. Vejde se do normálního batohu a váží míň než průměrný laptop.

Její kamera umí 12-megapixelové fotky, 1080p HD video s frekvencí 60fps a zpomalené záběry v rozlišení a frekvenci 720p/120fps.

V následujícím videu uvidíte stručné a přehledné představení toho, co všechno umí a jak to vypadá.

Jestli jste už natěšení, tak ještě chvíli zůstaňte. Přesněji řečeno ještě tři čtvrtě roku. První drony plánuje totiž společnost zasílat svým zákazníkům až v únoru 2016 a jejich cena je stanovena na kulatých 999 dolarů. Alespoň si můžete již dnes Lily předobjednat, navíc jen za půlku ceny, a to ZDE.

A TADY máte zbrusu nového drona Phantom 3, kterého si můžete koupit už teď.

Komentáře