Pronásledoval ji úchyl, a tak se naučila sakra dobře bránit

Della O’Sullivan (33 let) se začala učit čínské bojové umění Wing Tsun, aby se dokázala ubránit vlezlým chlapům. Nyní patří v této disciplíně k nejlepším na světě.

Nebylo jí tehdy ani dvacet. Jakýsi muž ji opakovaně telefonoval a sledoval ji. „Jednou mě na veřejnosti přimáčkl ke zdi,“ vzpomíná Della. „A nikdo mi nepomohl. Všichni jenom stáli, čuměli a neudělali nic.

Stalkera udala na polici, nic se však nevyřešilo, protože před příjezdem strážníků chlap vždycky utekl. Nakonec po pár letech pronásledování zanechal. Strach a psychické následky však zůstaly.

A právě tehdy si dnes třiatřicetiletá Della O’Sullivan řekla, že spolehnout se může jen na sebe. A když se jí narodil syn, bylo jí to ještě jasnější: „Teď jsme tu dva. A já musím chránit jeho i sebe.“

Bratr ji přivedl k čínskému bojovému umění Wing Tsun, které se zabývá účinnou obranou ve skutečných situacích. Della si Wing Tsun okamžitě oblíbila. „Pocítila jsem, že se můžu ubránit i přesto, že jsem malá.

Za rok se vypracovala na pokročilou úroveň, což obvykle trvá čtyři roky. Dokonce dala výpověď v advokátní kanceláři, kde pracovala jako sekretářka. Vykonala instruktorské zkoušky a otevřela si vlastní školu Dulwich Wing Tsun Academy. Nyní patří v této disciplíně mezi nejlepší ženy na světě.

Devadesát procent jejích žáků jsou muži, často příslušníci různých ochranek. „Někdy přijde muž a je trochu zaskočený, když vidí, že jsem žena a že jsem malá, “ vypráví Della. „Ale brzo si u něj zjednám respekt. Zanedlouho totiž zjistí, že bojovému umění opravdu rozumím.“ Vedle běžných kurzů vede Della i speciální hodiny pro teenagery a ženy.

Více informací o bojovém umění Wing Tsun v České republice najdete na www.ewto.cz nebo na www.facebook.com/ewto.cz.

Další ženu, od které dostanete na budku, najdete ZDE.

Komentáře